grafik tasarım, web tasarım, cd tutucu, plastik ürünler

Biz sizinle aynı dili konuşuruz.

Biz firmanızın tüm reklam tasarım işlerini üstlenebiliriz. Deneyimlerimizi ön koşulsuz paylaşır ve çalışmalarımızın sağlıklı çıkması için seferber oluruz. Kurumsal kimlik çalışmanızı oluşturur, süreç içerisinde tüm reklam faliyetlerinizin kurumsal kimliğinize uygun yürütülmesini sağlarız.

»

 

 

 

 

1. http://www.aso.com.tr: Aso Ajans Medya Tanıtım ve Endüstriyel Tasarım Hizmetleri Sanayi Ticaret limited Şirketi’ne ait yazılım ürünlerini için satış hizmeti dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere çeşitli ürün ve hizmetlerin satışının yapıldığının verildiği bir, kullanıcılarına online alışveriş imkanı sağlayan bir web sitesidir. Lütfen aşağıdaki koşulları okuyunuz. Siteye girmeniz, sitede yer alan “Hizmetler” den yararlanmanız Aso ile aranızda belirlenmiş aşağıdaki yazılı hukuki koşullara bağlıdır. 

2. Genel Kullanım Koşulları: Siteyi kullanmaya başladığınız andan itibaren, bu web sitesi ile varsa diğer ilintili sitelere ve bu site üzerinden veya bu site aracılığıyla sunulan ticari iletişim, ticari elektronik ileti, belirli hizmetler, ara yüzler ve işlevlere erişim, kullanım ve alma hakkı kazanmış olursunuz.
i.Bu siteye girmeniz, siteyi kullanmanız kullanım politikasını, koşullarını okuduğunuz ve kabul ettiğiniz anlamına gelir. Bunun için herhangi bir formda alınmış ya da oluşturulmuş “kabul beyanınız” aranmaz.
ii. Aso tarafından herhangi bir hizmet için seçenekli olarak; üye olmanız ya da açık kabul beyanınız gerektiği durumda “kabul ve onay” adımlarını seçerek burada yazılı kullanım koşullarını kabul etmiş sayılırsınız.
iii. Kullanım Koşulları ile gizlilik hükümlerinde öngörülen zorunlulukları yerine getiremeyeceğinizi ya da onay/izin koşullarını karşılayamayacağınızı düşünüyorsanız, bu siteyi kullanmayınız. Bununla birlikte, kabul beyanınızın geçerliliği için aranan yaşta değilseniz ya da kısıtlılığınız söz konusu ise kabul beyanınızın hukuken bir geçerliliği olmayacağından bu site ve hizmetleri kullanmayınız.
iv. Sitedeki bazı hizmetlerin kullanımı veya bu hizmetlerle kurulacak etkileşim hakkında özel birtakım ek hüküm ve şartlar geçerli olabilir. 

3. Kullanım Koşullarının Takibi/Değişiklik: Aso tarafından kullanıcılara (Kullanıcı tabiri, üyelik dâhil siteye giren herkesi ifade eden genel terim olarak kullanılmıştır.) mümkün olan en iyi hizmetin verilebilmesi için site devamlı yenilenmekte ve güncellenmektedir.
i. Yenilik ve güncellemelere bağlı olarak sunulan hizmetlerde değişiklik meydana gelebilecektir.
ii. Aso, herhangi bir zamanda önceden haber vermeksizin site hizmetlerinde, kullanma koşullarında değişiklik yapma ya da yeni/ ek hizmetler ile yeni/ek koşullar getirme hakkına sahiptir. Gerekli tüm kullanım koşullarından haberdar olunması için yapılan değişiklikler sitede sunulacaktır. Bu tarz bir değişiklikten sonraki kullanım söz konusu değişiklilerin kabul edildiği anlamına gelir.  

4. İçerik ve Hizmetlerden Yararlanma: i. Sitede sağlanan hizmetlerin kullanımı burada yazılı koşullara ve mevzuatın öngördüğü izin ve sınırlamalara tabidir. ii. Sitede yer alan; logo, marka, tanıtım materyali, veri dosyası, yazılı metin, bilgi, haber, görüş, tavsiye, reklam, ilan, ses, müzik, video, fotoğraf, görsel ve benzeri içeriğin (“Hizmet İçeriği”) bir kısmı Aso tarafından, bir kısmı da diğer kaynaklardan sağlanarak yayınlanabilir. iii. Aso başka web sitelerinden ya da bağlantılı sitelerden aktarılan bilgilerin, iletişimin, ticari elektronik iletilerin veya link verilen, bilgi verilen diğer web sitelerinin doğruluğunu ve güvenilirliğini taahhüt etmemekte ve hukuki hiçbir sorumluluk üstlenmemektedir. iv. Sitede yer alan üçüncü şahıslara ait bilgiler ve yapılan alıntılar tanıtım amaçlıdır. Aso ve/veya bu içeriğin sahipleri, içeriği ve hizmet koşullarını haber vermeden değiştirme hakkına sahiptir. v. Kullanıcıların, aksi Aso tarafından öngörülmedikçe, site sayfalarını, hizmetlerini ya da hizmet İçeriğini kullanarak ürün ya da hizmet satma, ticari amaçlı reklâm, ilan yapma ve benzeri girişimlerde bulunma, ticaret yapma hakkı yoktur. vi. Aso, Site ve Hizmet İçeriklerini dilediği gibi belirleme hakkına sahip olup, site ve hizmetleri reklam ve promosyonlarla birlikte sunabilir. Reklam ve promosyonların doğrudan Site ve Hizmetlerle ilgili olması zorunlu değildir. Aso reklamlara ilişkin uygulama ve tarifelerini dilediği şekilde ve zamanda değiştirebilir. vii. Hizmet içeriğinden ve hizmetlerden yararlanan kullanıcıların bu site ya da hizmetler aracılığıyla elde edeceği içeriğe bağlı riski üzerine aldığı kabul edilir. Aso, üçüncü şahıslar tarafından sağlanan hizmetler ve ürünlerle ilgili hiçbir sorumluluk veya garanti yükümlülüğü üstlenmemektedir. Aso’nun satın alınacak hizmetlere veya ürünlere ait garanti yükümlülüğü yoktur, bu konuda kullanıcının başvurabileceği yegane merci hizmet sağlayıcı veya üreticidir. viii. Aso’nun bu yönde bir yükümlülüğü olmaksızın, üyelere/hizmet sağlayıcılara ait, Siteye konulan, gönderilen, diğer üye veya kullanıcılara herhangi bir zarar veya yük getirdiğine inandığı hizmet İçeriğini, ön elemeye tutma, inceleme, içeriğe dikkat çekmek, değiştirme, geri çevirme tamamen veya kısmen kapsamdan, yayından kaldırma ya da erişimi engelleme hakkı saklıdır. ix. Aso, kullanıcı/hizmet İçeriğini ticarete konu edebilir, bunlar üzerinde herhangi bir yolla gelir elde edebilir. Kullanıcı, kullanıcı İçeriğinin Aso tarafından kullanımına koşulsuz izin verdiğini kabul ve beyan etmiştir.  

5. Site ve İçeriğin Kullanımından Sorumluluk: i. Kullanım koşullarını kabul ederek Siteden herhangi bir şekilde yararlanmanız halinde yapacağınız bütün işlemlerle ilgili sorumluluğu kabul etmiş bulunmaktasınız. Kullanıcı kaynağı ne olursa olsun Sitede yer alan Hizmet İçeriğine veya Site üzerinden gerçekleştirilecek her türlü iletişime göre girişimde bulunmak ya da bulunmamak hakkına sahiptir. Bu konuda verilecek kararın hukuki sonuçları Siteye bağlanan Kullanıcının kendisine aittir. Yasalarca öngörülmüş olmadıkça Aso bu konuda herhangi bir sorumluluk üstlenmez. ii. Aso, Site üzerinden sağlanan içerik ve hizmetlerin hatalı, hukuka aykırı işlerde veya kanuna aykırı olarak kullanılması dâhil her türlü kullanım nedeniyle ortaya çıkabilecek maddi, manevi, hukuki, mali sonuçlardan veya kazanç kayıpları gibi dolaylı zararlardan sorumlu tutulamaz. Tüketici hakları saklıdır.

6. Garanti Olmaması: i. Bu Site ve Hizmetler Kullanıcıların istifadesine olduğu gibi sunulmakta olup, yasalar tarafından izin verilen en geniş şekliyle, yazılı ya da sözlü özel ya da genel herhangi bir garanti içermemektedir. ii. Aso, bu Sitede yer alan işlev ve Hizmetlerin güvenli ve hatasız olduğu, kusurların giderileceği ya da bu Sitenin hizmete sunulmasında kullanılan sunucu ile beraber Sitenin kendisinin ya da 3. Şahıslara ait alt ve üst sitelerin/linklerin virüs ya da başka zararlı içerik taşımadığı garantisini vermez. iii. Aso, Site ve sağlanan Hizmetlerin; tüm beklenti, amaç ve özel ihtiyaçları karşılayacağı, kesintisiz ve yeterli kalitede olacağı yönünde açık ya da zımni bir taahhüt vermemektedir. Aso, Site, Hizmetler veya Hizmet İçeriği nedeniyle; kar kaybı gibi sonuç olarak ortaya çıkan zararlardan, netice zararlarından veya dolaylı zararlardan dolayı Üye ve Kullanıcılara karşı hiçbir sorumluluk üstlenmemektedir. iv. Kullanıcı/Üye, Site üzerinden herhangi bir ürün/hizmet satın almadan önce ilgili satış sözleşmesini (online lisans sözleşmesi) imzalamak (veya onaylamak) zorundadır. Satış işlemine ilişkin tüm şart ve koşullar ilgili sözleşmede düzenlenmiş olup, ilgili mevzuatta öngörülen dışında Aso başkaca bir sorumluluk üstlenmez, garanti vermez. v. Aso, önceden haber vermeksizin Hizmetleri bazı ek koşullara bağlama, genel olarak site yayına son verme, kapatma, sitede yer alan bütün içeriği, Hizmetleri, görsel tasarımı ve benzeri unsurları kısmen ya da tamamen değiştirme, kullanım dışı bırakma veya ücretli hale getirme hakkını saklı tutar.

7. Alt ve Üst Linkler: Bu sitede, Aso’nun sahibi olmadığı ve işletimini kontrol etmediği, 3. şahıslar tarafından işletilen alt ve üst siteler bulunabilir ve bunlara bağlantı sağlanabilir, link/bilgi verilebilir. Aso’nun erişim sağlanan bu sitelere ilişkin, içerik, uygunluk, güvenlik, gizlilik politikaları ve iletişimin sürekli sağlanacağına dair herhangi bir garantisi ya da özel bir taahhüdü yoktur. Söz konusu sitelere sağlanan kişisel bilgilerden, bu sitelerden istifade edilen içerikten ve hizmetlerden ve bu sitelerin gizlilik politika ve uygulamalarından Aso sorumlu tutulamaz. Aynı sorumsuzluk kuralı, Kullanıcıların vereceği başka site linkleri, bilgileri için de geçerlidir. 

8. Üyelik Koşulları: i. Kayıt: Aso Hizmetlerin kullanımını Üyelik/Kayıt şartına bağlı tutabilir, farklı üyelik kategorileri düzenleyebilir, var olan kategorileri değiştirebilir. Kayıt veya satış sırasında bazı kimlik ve iletişim bilgileri istenebilir, Hizmetler için kısmen veya tamamen ücret talep edilebilir veya hizmetlere kısıtlamalar getirilebilir. ii. Üye Adı ve Şifre: Üye’ye ad ve şifre verilir veya Üye tarafından oluşturulur. iii. Üyelik Bilgileri: Kayıt sırasında girilen, Site ve Hizmetlere yerleştirilen, iletilen veya bu Site ve Hizmetler aracılığıyla gönderilen her türlü; (i) kimlik bilgisi, (ii) iletişim bilgisi ya da (iii) Kullanıcı İçeriğinden Üye sorumludur. Kayıt için verilen kimlik ve iletişim bilgilerinin güncel, doğru ve güvenilir olduğu kabul edilir. Kullanıcı adı ve şifrenin saklanması Üyenin sorumluluğundadır. Kullanıcı adı ve şifrenin hatalı, hukuka aykırı ya da izinsiz kullanımına bağlı olarak Aso hiçbir sorumluluk kabul etmez. İzinsiz ve yetkisiz kullanım hallerinde Aso'ya da 3. Şahısların uğrayacağı zarar ziyandan buna sebebiyet veren Üye sorumludur. Varsa üyelik hesabı üzerinden yapılan işlemlerin tüm sorumluluğu Üyeye aittir. Üyeler, Site ve Hizmetlere iletilen veya bu Site ve Hizmetleri aracılığıyla gönderilen her türlü bilginin güvenilirliğini, doğruluğunu, yanıltıcı olmadığını, 3. şahısların haklarını ihlal etmediğini, yasalara aykırı olmadığını, iyi niyetle sunulduğunu ve söz konusu bilgilerin postalanma veya iletim hakkına sahip olunduğu kabul ve garanti etmiş sayılır. Üye, kullanıcı adı ve şifrenin izinsiz olarak kullanıldığı ya da ele geçirilme teşebbüsünde bulunulduğunu öğrenir öğrenmez gerekli tedbirleri almakla ve Aso’ya haber vermekle yükümlüdür. iv. Ticari İletişim: Üye, Müşteri veya Kullanıcılar; Aso, diğer Üye ve Kullanıcılar veya Aso’nun sahibi olmadığı ve işletimini kontrol etmediği, 3. şahıslar tarafından işletilen web sitelerinden, elektronik ileti veya ticari elektronik ileti gönderilebileceğini, ticari nitelikte olsun ya da olmasın her türlü elektronik iletişim aracılığıyla gönderilecek elektronik iletinin gönderimine önceden izin/onay verdiğini beyan ve kabul etmiştir. Üye, dilediği zaman vermiş olduğu bu izni/onayı iptal etme ve ticari nitelikteki elektronik iletileri ret etme hakkına sahiptir. Ret talepleri Aso tarafından en geç 3 iş günü içinde işleme alınır. Ret yolları göndericisinin Aso olduğu elektronik iletilerde gösterilir. 

9. Fikri ve Sınaî Haklar: i. Sitenin fikri ve sınaî mülkiyet hakları Aso’ya aittir. ii. Aksi belirtilmedikçe, Sitede yer alan ticari logo, marka, isim alan adı ve diğer unsurların fikri ve sınai mülkiyet/telif hakları ya da kullanma lisans hakları Aso’ya aittir. Özel olarak belirtilmediği sürece burada yazılı koşullar Kullanıcılara bunları kullanma ya da bunlar üzerinde herhangi bir tasarrufta bulunma hakkı vermez. iii. Aso, Site ve Sitede yer alan Hizmetlerden yararlanabilmesi için siteYazılımı üzerinde şahsi kullanımla sınırlı olarak, münhasır olmayan, devredilemeyen, değiştirilebilir kullanma lisans hakkı tanımaktadır. Belirtilen kullanım dışında kalan tüm fikri ve sınaî mülkiyet hakları Aso’ya ait olup Kullanıcıya verilen izin, özel ya da genel başkaca herhangi bir mali hak ya da lisansı içermemektedir. iv. Sitenin, bir kısmı ya da tamamı herhangi bir yolla (yazılı çıktı alma, diske kaydetme, başka bir siteye yerleştirilme, herhangi başka bir şekilde indirme gibi yollarla) kopyalanamaz, (kopyalarının dağıtımı dâhil olmak üzere), çoğaltılamaz, dağıtılamaz, yayımlanamaz, ödünç verilemez ve içeriği değiştirilip tahrip edilemez. Sitede yer alan, yayınlanan Aso’ya ait Site unsurlarının ya da formların kopyalanarak kullanılmaları veya yeniden üretilmek amacıyla örnek alınmaları yasaktır. v. Sitede yer alan Hizmetlerin bir parçası olarak sağlanan 3. Şahıslara ait isim, logo, marka ve diğer materyal ile içeriğin fikri mülkiyet hakları içerik sağlayıcılarına/hak sahiplerine aittir. vi. Hizmet Sağlayıcılar/Kullanıcılar tarafından bu siteye gönderilen, iletilen, kullanılan, oluşturulan ya da bu site aracılığıyla 3. şahıslara iletilen her türlü kullanıcı/hizmet İçeriğinin gizlilik nit0eliğinin ortadan kalktığı ve herhangi bir fikri ve sınaî hakkı/telif/lisans hakkını içermediği kabul edilir. Kullanıcılar gizli ya da üzerinde fikri ve sınaî mülkiyet hakkı olduğu düşünülen herhangi bir içeriği eklediğinde, bu içeriğin “hukuki bir ayıp” içermediği ve bunları dijital iletim suretiyle yayınlama hakkı olduğu kabul edilir. Aksi halde tüm sorumluluk Kullanıcıya/Hizmet Sağlayıcıya aittir. vii. Kullanıcı, web Sitesinde bulunan hiçbir veriyi toplamamayı, Siteye ait veritabanına erişmemeyi kabul ve taahhüt etmektedir. 

10. Ziyaret Bilgilerinin Toplanması: Site ziyaret edildiğinde web sunucuları sitenin ziyaretçi bilgisayarıyla haberleşmesini sağlamak üzere otomatik olarak bilgi toplamaya başlar. Bunun yanı sıra sitede yapılan ziyaret sayısı, ziyaretçilerin sitenin hangi bölümünü tercih ettikleri, IP adresleri, domain tipi, tarayıcı tipi tarih ve saat gibi bilgileri ve web sitesi üzerindeki dolaşım izlenmekte, denetlenmekte ve saklanmaktadır. Kullanıcılara/Üyelere ait kişisel bilgiler Aso’nun Üyelerine/Kullanıcılarına verdiği hizmetin geliştirilmesi ve Kullanıcıların/üyelerin önerdiği hizmetlerin verilebilmesi için saklanır veya Aso adına hizmet sağlayan üçüncü şahıslara verilir. Sitenin kullanılması, belirtilen bilgilerin toplanması, işlenmesi ve saklanması konusunda kullanıcının Aso’ya izin verdiği anlamına gelir. Aso, kullanıcıların kişisel bilgilerinin güvenliği için gerekli önlemleri alacak ve teknolojik imkanlar dahilinde gerekli özeni sarf edecektir. Aso’nun güvenlik önlemlerine rağmen kullanıcının kişisel bilgilerinin üçüncü şahısların eline geçmesi halinde Aso’ya sorumluluk yüklenemez. 

11. Müdahale Yasağı: Site ve Hizmetlerin güvenliğini ihlal etmek ya da ihlale teşebbüs etmek yasaktır. Bu tarz ihlallere teşebbüs edenler hakkında cezai işlem uygulanabilir ve kamu davası açılabilir. İhlali gerçekleştiren kişi veya kişiler, yasalar uyarınca, hakkı ihlal edilen kişi ve/veya Aso’ya karşı mali, hukuki ve cezai anlamda sorumlu tutulabilir. 

12. Kullanım Koşullarını İhlal: Aso sitede yer alan “Kullanım Koşulları”, “Gizlilik ve Güvenlik Koşulları”, “Satış Sözleşmesi”ne uyulmaması ya da kuralları ihlal etme girişiminde bulunulması durumunda, ihlal tam olarak gerçekleşsin ya da gerçekleşmesin, sistemde mevcut bilgileri reddetme, içerikten çıkarma, silme hakkıyla birlikte önceden haber vermeksizin Kullanıcıların Site ve Hizmetlere erişimi askıya alma, sonlandırma, üyeliği iptal etme hakkını (zorunlu olmamakla birlikte) saklı tutar. Koşulların Kullanıcı adına hareket eden üçüncü bir kişi tarafından dolaylı ihlali ya da ihlal girişimi olması durumu için de geçerlidir. Aso’nun burada yazılı herhangi bir hukuki hakkı ya da tedbiri kullanmaması ya da uygulamaması, haklarından vazgeçtiği ya da ihlali kabul ettiği anlamına gelmez. 

13. Fikri Hak İhlal Bildirimi: Bir fikri veya sınai hak ihlali ile karşılaşan Kullanıcılar, sitede bulunan fikri hak ihlal bildirim formunu doldurarak, formu Aso bilgi ve iletişim adreslerine gönderebilir. 

14. Sona Erme: Kullanıcı, ayrı bir Sözleşmede ya da Site içeriğinde düzenleme olmadığı sürece, dilediği zamanda herhangi bir kısıtlamaya tabi olmaksızın ve bildirimde bulunmaksızın, Site ve Hizmetlerin kullanımına ve Üyeliğine son verebilir. Sitede öngörülmesi halinde üyeliğinin sonlandırılmasıyla ilgili adımların takip edilmesi zorunludur. Aso da; (i) Kullanıcının burada yazılı ya da Aso tarafından belirlenmiş koşulları veya politikaları ihlal etmesi halinde, (ii) Kullanıcının yasal kısıtlamalar nedeniyle kullanım hakkı olmadığı takdirde, (iii) Aso’nun varsa Kullanıcının yararlandığı Hizmetlerle ilişkin içerik ve hizmet sağlayıcılarıyla olan ticari ilişkisinin sona ermesi ve Hizmet ve servislerin kesilmesi halinde, (iv) Mevzuat veya İdari Düzenleyici Kuruluşların kararları uyarınca (v) Yasal düzenlemeler ya da mücbir sebeplere bağlı olarak Siteye erişim imkânının ortadan kalkması halinde, (vi) Aso’nun takdirine bağlı olarak Site yayınının askıya alınması, durdurulması, son verilmesi ya da benzeri nedenlerle, herhangi bir bildirimde bulunmaksızın üyeliği iptal edebilir, kullanımı engelleyebilir ya da son verebilir. 

15. Kayıtlar: Site ve Hizmetlerin kullanımından doğabilecek ihtilaflarda Aso’nun defter ve iletişim logları dahil her türlü bilgisayar kayıtlarıyla Aso tarafından Kullanıcılara yapılan e-mail, faks bildirimleri kesin ve münhasır delil teşkil eder. 

16. Devir: Aso, bu sözleşmeyi önceden bildirimde bulunmaksızın olarak istediği zaman kısmen veya bütünüyle devredebilir. 

17. Uygulanacak Hükümler: Sitenin kullanımıyla ilgili çıkabilecek ihtilaflarda Türkiye Cumhuriyeti Kanunları uygulanır. 

18. Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri: Site ve kullanım koşullarına ilişkin doğabilecek her türlü uyuşmazlığın çözümünde İstanbul (Merkez) Mahkemeleri ile İcra Müdürlükleri yetkili olacaktır.

19. Bilgi ve İletişim: Kullanım Koşullarına ilişkin sorularınız için Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine yazarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.

1. Taraflar

1.1 Aso Ajans Medya Tanıtım Hizmetleri Ltd. Şti . Senliköy Mh. Ekşinar Sk. No 49 B Blok d3 Florya Bakırköy Istanbul (ASO olarak anılacak)

1.2.Yazılım kullanma lisansını satın alan kişi veya firma (MÜŞTERİ olarak anılacak)

 

2.  SÖZLEŞMENİN KONUSU

2.1.  Bu sözleşme ile MÜŞTERİ, sözleşmenin sonunda belirtilen yazılım ürününün veya ürünlerinin, yazılımın çalışmasına uygun konfigürasyonda kullanım lisansını almaktadır. 

 

3.  KULLANIM LİSANSININ KAPSAMI

3.1.  GENEL:

3.1.1.  Kullanım lisansı MÜŞTERİye, yazılımları bir bilgisayarda kurma, daimi olarak kullanma ve sadece yedekleme amacıyla kopyalama hakkı verir. 

3.1.2. Kullanım lisansı, yazılımların bilgisayara yüklenmesi, çalıştırılması, kullanılması, görüntülenmesi,depolanması ve yedeğinin alınması haklarını kapsar.

3.1.3.  MÜŞTERİ, yazılımları ödünç vermek, kiralamak gibi bedelliveya bedelsiz hiçbir biçimde üçüncü kişilerin yararına sunamaz, kullandıramaz. Aynı iletişim ağını paylaşan ve aynı sunucudan yararlanan kardeş şirketler bu hükmün dışındadır. (Bkz. Madde 3.3) 

3.1.4. Münhasır olmayan bu hakkın dışında kalan tüm diğer telif hakları ve mülkiyet hakkı ASO üzerinde kalır ve bu sözleşme kapsamı dışındadır.

3.1.5. Bu Kullanım Lisans Sözleşmesi kuralları, bu sözleşme kapsamında yer alabilecek ve telif hakları -şayet kendi özel lisans sözleşmeleri yoksa- ASO’ya ait olmayan yazılım ürünleri için de aynen geçerlidir. 

3.1.6.  Bu sözleşmeden doğan hak ve yükümlülükler hiçbir şekilde üçüncü bir kişiye devredilemez.

3.2.  TEK BİLGİSAYARDA KULLANIM:

MÜŞTERİ yazılımları her ne şartla olursa olsun aynı anda iki veya daha fazla bilgisayarın sabit-disk veya disket/CD-ROM sürücüsüne kuramaz.

MÜŞTERİ yazılımları ayni sabit-diske birden fazla kopya olarak yükleyip, farklı işlemler için kullanamaz.

3.3.  BİLGİSAYAR İLETİŞİM AĞINDA (NETWORK) KULLANIM:

MÜŞTERİ yazılımları, lisansta belirlenen kullanıcı sayısını aşmamak ve birden fazla sunucu (file-server)ya yüklememek şartıyla bir bilgisayar

iletişim ağı (network) altında kurabilir ve kullanabilir. Ancak yazılımın birden fazla sunucuya yüklenmesi ya da lisansta belirtilenden fazla

kullanıcı tarafından kullanılabilmesi için yeni bir yazılım paketi veya ek kullanıcı lisansı satın alınmalıdır. MÜŞTERİ, bu maddeyi

ihlal etmemek kaydıyla, yazılım üzerinde birden fazla firmanın bilgilerini işleyebilir. 

 

4.  AYIPLI ÜRÜN VE KULLANICI HAKLARI

Arızalı çıkan yazılımlar, kayıtlı olduğu disket/CD-ROM ve yazılı doküman, fatura tarihinden itibaren en geç 15 gün içinde iade edildiği takdirde yenisi ile değiştirilir veya bedeli karşılığında iade alınır veya arızalı malzemenin bedeli satış fiyatından düşülür. MÜŞTERİ bu hakkını, faturası ile birlikte yazılımı satın aldığı ASO Yetkili Satıcısına başvurarak kullanır. MÜŞTERİ, belirtilen süreden sonra ayıplı mal itirazında bulunamaz. Bu istisnanın dışında yazılımlar iade edilemez ve yenisi ile değiştirilemez. 

 

5. GARANTİ VE ASO’NUN SORUMLULUKLARININ SINIRLANMASI

5.1.  ASO yazılım ürünlerinin garanti süresi fatura tarihinden itibaren bir yıldır. Telif hakları ASO’ya ait olmayan yazılımların lisans ve garanti koşulları, söz konusu yazılımlarla birlikte sağlanan dokümantasyonda belirtilmektedir.

5.2. ASO yazılım ürünlerinin dokümantasyonlarıyla uyum içinde olması ve matbu ve/veya manyetik ortamda sağlanan dokümantasyonlarında tanımlanan işlevleri en iyi şekilde yerine getirmesi için gerekli azami özeni göstermektedir. ASO, bu yazılımların kusursuz, hatasız, mükemmel olduğu ve kullanıcının özel ihtiyaçlarını tamamen karşılayacağı şeklinde bir iddia ve taahhütte bulunmaz.

5.3.  ASO, donanım veya işletim sistemi arızasından, ASO tarafından temin edilmiş olsa dahi telif hakları ASO’ya ait olmayan veritabanı yazılımından, iletişim ağı (network) tasarım ve bağlantı hatalarından, voltaj dalgalanması ve elektrik kesilmesinden, virüs bulaşmasından ve benzeri çevresel faktörler ve kullanıcı hatalarından kaynaklanacak bilgi ve yazılım kayıplarından sorumlu tutulamaz.

5.4.  ASO, manyetik ortamda saklanan bilgileri garanti edemez. Yazılımların kullanılması ile oluşan bilgilerin düzenli olarak yedeğinin alınmasından kullanıcı sorumludur.

5.5.  MÜŞTERİ, kullanım lisansını aldığı yazılımları, yazılım dokümantasyonunda belirtilen asgari teknik özelliklere sahip bir donanım üzerinde kullanacağını ve gerekli bu donanımı kendisinin temin edeceğini, ASO’nun yazılım-donanım uyuşmazlığı ile ilgili hiçbir maddi ve hukuki sorumluluğunun bulunmadığını, ASO’nun sorumluluk sınırının Sözleşme konusu yazılım ürünleri için kullanım lisansı verilmesi ile sınırlı olduğunu beyan, kabul ve taahhüt eder.

5.6. ASO, yazılım ürünlerinin yanlış kullanımından veya hukuka aykırı işlerde veya kanuna aykırı olarak kullanılmasından dolayı ortaya çıkabilecek maddi, manevi, hukuki ve mali sonuçlardan, kazanç veya kayıplardan hiçbir biçimde sorumlu değildir.

5.7.  Taraflar, doğrudan veya dolaylı olarak bu Sözleşmeden kaynaklanacak kendi aralarındaki tüm ihtilaflarda diğer taraftan talep edebilecekleri her türlü tazminat miktarının (mali sorumluluğun) MÜŞTERİ’nin lisans bedeli olarak ödediği miktarla sınırlı olduğunu beyan, kabul ve taahhüt etmişlerdir. Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nu ihlal eden eylemler saklı kalmak kaydıyla, tazminat talebini haklı kılan herhangi bir durumda ASO, MÜŞTERİ’den sadece bu Sözleşmenin toplam bedeli kadar tazminat talep edebilir. MÜŞTERİ de herhangi bir nedenle yazılım lisansını iade hakkı doğduğunda, yazılımlar için ödediği lisans bedeli dışında herhangi bir nam altında tazminat talebinde bulunmamayı peşinen kabul ve taahhüt eder. Taraflar, bu şekilde karşılıklı olarak sorumluluklarını sınırlamışlardır.

5.8.  ASO, MÜŞTERİ’nin yazılımı kullanmaya başladığı (ilk kez şifre aldığı) tarihten itibaren 3 (üç) ay süre ile MÜŞTERİ’ye limitsiz telefon desteğini ücretsiz olarak verir. Bu sürenin bitiminden sonra MÜŞTERİ dilerse servis desteğini satın alır.

5.9.  Taraflar, ASO’nun bu Sözleşme konusu yazılımlar üzerinde MÜŞTERİ’ye yalnızca “kullanım lisansı” verdiğini, MÜŞTERİ’nin üretkenlik, iş, gelir ve/veya kâr kaybı, yazılımın yerelleştirilmesi, yazılımın ve verilerin kullanılması gibi nedenlerle ortaya çıkabilecek

herhangi bir kayıp veya zarar (akde/haksız fiile dayalı zararları) konularında ASO’nun hiç bir sorumluluğu olmadığı için bunları tazmin etmekle yükümlü olmayacağını peşinen beyan, kabul ve taahhütetmişlerdir. Taraflar arasında, yetkili kişilerin imzasını taşıyan ek bir yazılı sözleşme olmaksızın, hiçbir şirket elemanının sözlü ve yazılı beyanı, mektup, faks metni, servis formu ve benzeri muhaberat özel bir taahhüt olarak kabul edilmeyecektir.

 

6.  YAZILIM TELİF HAKLARI

6.1. Yazılım ve dokümantasyonun telif hakları 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Türk Ceza Kanunu, Markalar Kanunu, Markaların Korunması Hakkında K.H.K., Türk Ticaret Kanunu ve muhtelif Vergi Kanunu hükümleri ile koruma altına alınmıştır. Kullanım lisans hakkı dışında kalan hukuka aykırı kopya eylemi ve işlemler, eylemin nevine göre 3 aydan 3 yıla kadar hapis ve 300 YTL’den 600 YTL’ye kadar ağır para cezası ile yaptırıma bağlanmıştır.  

6.2. ASO tarafından temin edilen uygulama yazılımlarının üzerinde çalıştığı ve telif hakları ASO’ya ait olmayan veritabanı ve iletişim ağı (network) yazılımlarının geçerli ve yeterli kullanım lisansına sahip olunmasından münhasıran MÜŞTERİ sorumludur. 

 

7. YAZILIM ÜRÜNLERİNİN TESLİMİNE İLİŞKİN KOŞULLAR

MÜŞTERİ, bu sözleşme ile kullanım lisansını aldığı yazılım ürünlerinin sözleşme başlangıcında belirtilen adrese teslimini kabul etmiştir. Bu adrese yapılan teslimat geçerli teslimat sayılır. MÜŞTERİ bu adrese yapılan teslimlerde teslimatın kendisine yapılmadığı, firma elemanına yapılmadığı gibi itirazlarda bulunmayacağını ve bu hakkından peşinen feragat ettiğini beyan, kabul ve taahhüt etmiştir.

 

8. DİSKET, CD-ROM, YAZILI DOKÜMAN (DOKÜMANTASYON)

Sözleşme konusu yazılım ürünlerinin içinde olduğu disket/CD-ROM ve birlikte verilen dokümanın telif hakları da ASO’ya (veya telif hakkı ASO’da olmayan ürünler için, hak sahibi firmaya) aittir. Dokümanların değiştirilmesi, başka amaçlarla kullanılması, kopya edilmesi, çoğaltılması telif haklarının ihlali anlamına gelir.

 

9. SÜRÜM/VERSİYON DEĞİŞİMİ VE BAKIM

ASO önceden haber vermeksizin yazılımlarında ve yazılı dokümanlarında değişiklikler yapma, yazılım ürünlerinin yeni versiyon ve sürümlerini çıkarma hakkına sahiptir. MÜŞTERİ bu yeni versiyon veya sürümü ve yeni yazılı dokümanı ancak fiyat listelerinde belirtilecek olan “yeni versiyona/sürüme geçiş (upgrade)” bedelini ödeyerek yeni bir lisans almakla elde edebilir. ASO ayrıca yeni versiyon veya sürümlerin alınması halinde eski versiyon/sürümle girilen veya elde edilen bilgilerin yeni versiyon/sürümle de işlenebileceği güvencesini vermemektedir. Ancak, ASO, geleneksel olarak, çıkardığı her yeni versiyon için, eski versiyonla işlenmiş verileri yeni versiyona aktarmayı sağlayan özel yazılım araçlarını da sağlamaktadır. 

Yeni versiyon veya sürümü çıkan bir yazılımın mevcut versiyon veya sürümü, yeni versiyon veya sürümün piyasaya çıkış tarihinden itibaren 2 (iki) yıl süre ile desteklenir. Ancak, mevzuatta meydana gelen değişiklikler ve programın çalışmasıyla ilgili düzeltme ve yenilikler eski sürüm ve versiyonlara uygulanmaz.  İki yıllık süre sonunda eski versiyon veya sürüm üretimden kaldırılır. Üretimden kalkan versiyon ve sürümlerin program disketleri, dokümantasyonu ve bu yazılımlar için destek hizmeti ASO’dan temin edilemez. Aksi taraflar arasında yazılı olarak kararlaştırılmadıkça, ASO uygulama ürünlerinin üzerinde çalıştığı veritabanı ve iletişim ağı (network) yazılımlarına destek hizmeti vermek ve bunlardan kaynaklanan sorunlara çözüm getirmek ASO’nun görev ve sorumluluğuna girmez. MÜŞTERİ, Sözleşme Özel Hükümlerinde belirlenen hizmetin dışında DESTEK hizmeti isterse bu talebini ücreti karşılığında ayrı bir Bakım Anlaşması yaparak temin edebilir.

 

10. SÖZLEŞMENİN BOZUCU ŞARTLA SONA ERMESİ

10.1.  Aşağıdaki hallerde lisans sözleşmesi başka bir hükme, ihtara ihbara gerek olmaksızın bozucu şartla kendiliğinden sona erer.

10.1.1.  MÜŞTERİ’nin lisans bedelini ödememesi veya eksik ödemesi halinde; 

10.1.2. MÜŞTERİ’nin ASO’nun telif haklarını ihlal etmesi halinde.

10.2. MÜŞTERİ bu durumda, elinde bulunan yazılım ve dokümantasyonu sözleşmenin sona erme tarihinden itibaren 7 (yedi) gün içinde başkaca bir hükme, ihbara, ihtara gerek olmaksızın ASO’ya teslim etmekle ve bilgisayarlarında yüklü bulunan yazılımın tüm kopyalarını silmekle yükümlüdür.

10.3. Sözleşmenin bozucu şartla sona ermesi halinde, MÜŞTERİ’nin bu sözleşme ile üstlenmiş olduğu “bilgisayar yazılımını kullanma lisans bedeli” sözleşme akit tarihinden sona erme tarihine kadar olan süreyi kapsayan “süreli kullanma lisans bedeli”ne dönüşür. Bu bedel, varsa MÜŞTERİ’nin o ana kadar ödemiş olduğu bedelden mahsub edilir, yoksa veya yeterli değilse MÜŞTERİ’nin bu bedeli ASO’ya ödeme yükümlülüğü devam eder

 

11.  SAİR HÜKÜMLER

11.1.  Bu sözleşmenin imzalanması ile bundan önce taraflar arasında bu yazılım lisansı ile ilgili olarak cereyan etmiş karşılıklı yazılı ve sözlü teklifler, icap ve kabuller, yazılı anlaşmalar, ticari diğer yazışmalar ve taahhütler hükmünü yitirir. Bu Sözleşmeyi tamamlayıcı nitelikte olan Büyük Müşteri Sözleşmesi varsa bu hükmün dışındadır.

11.2. Bu sözleşmedeki hükümler ancak karşılıklı olarak imzalanmış ek sözleşmeler ile değiştirilebilir. Bunun dışındaki hiçbir beyan ve yazı sözleşmenin tadili anlamına gelmez. 

11.3. Sözleşmenin tarafları maddesinde yazılı adres tarafların akdi tebligat adresleri olup bu adrese yapılacak tebligatlar iade olsa bile yapılmış sayılır. Bu adres aynı zamanda yazılım ürününün teslimat adresidir.

11.4. Bu sözleşmeden doğacak anlaşmazlıklarda İstanbul (Bakırköy) icra daireleri ve mahkemeleri yetkilidir. Anlaşmazlıklarda TÜRK Hukuku uygulanır.

 

Logo, bir fikri, düşünceyi, ürünü, kurumu ya da işletmeyi temsil eden görsel simgedir. Türkçeye "amblem" olarak geçmiş olsa bile "logo" olarak kullanımı daha yaygındır. Logo ve Logotype birbiriyle karıştırılmamalıdır. Farklı anlamlara sahiptir. Logotye ve amblem aslında farklı anlamlara gelmektedir. Logotype, amblemi içereren bütün bilgilerin yazılı kısmını ifade ederken, amblem şekli ifade eder.

Biz "Logo" olarak kullanmaya devam edeceğiz.

Logo, ürün, hizmet ya da işletmeleri birbirinden ayırt etmek için kullanılar, işletmelerin kurumsal kimliğinin en önemli parçasıdır. İşletmeyi ifade eden renkler, şekiller, yazılar bu logo üzerinden tanımlanır. 

Kartvizit, antetli kağıt, antetli zarf, katalog, Broşür, fatura irsaliye ve resmi makbuzlar, indoor ve outdoor baskılar, kısaca tüm tanıtım ürünleri, işletmenin logo ve kurumsal kimliğine uygun şekilde yapılır. Web site tasarımında kullanılacak ana renklerin yine logo ile uyumlu olması sağlanır. Logolar uzun yıllar kullanılır. Tüketiciler için akılda kalıcılığı sağlamak için sıkça kullanılır. Fuarlarda, promosyon ürünlerinde, yollardaki bilboardlarda kullanılan logolar hep akılda kalıcılığı sağlamak ve daha fazla tercih edilebilir olmak için dikkat çekici rekler ve şekillerle tasarlanır. 

Logo tasarımı daima vektör programlarda yapılır. Logonun bir kartvizitte küçücük bir alanda kullanılabildiği gibi, bir binanın dış cephesinde, devasa boyutlarda da kullanılacağı unutulmamalıdır. Vektör tabanlı programlarla hazırlanan bir logo, büyüdükçe bozulmaz. İstenilen boyutlarda kullanılabilir. Vektör tabanlı programlara örnek Adobe Illustartor, Adobe Indesign, Corel Draw, Freehand'dir. Bunların haricinde çok sayıda vektör yazılım bulunmaktadır. 

Piksel tabanlı programlarla hazırlanmış logoların kullanım alanları sınırlıdır. Hazırlandığı boyutlardan daha büyük kullanılamazlar. Baskıda logo hatlarında bozulmalar meydana gelir. Piksel tabanlı yazılımlarla hazırlanmış logolar bir süre sonra kullanılam sorunlarından dolayı yeniden vektör programlarla çizilirler.

Logo tasarımı yapılırken, logonun farklı zeminlerde, fotoğraflarda ve farklı ışıklar altında kullanılacağı düşünülür. Logo çizildikten sonra, siyah zeminde, beyaz zeminde, gri zeminde, fotoğraf üzerinde kullanımı, kurumsal kimlik dökümanında ayrıntılı bir tanımlanır. logonun farklı matbaalarda farklı renklerde veya farklı ölçülerde basılmasının önüne geçmek için bu tarif oldukça detaylı olarak yapılır.

Parlak veya mat kağıtlarda basıldığında renkler farklı gözükeceği için, logo renkleri farklı kağıt tipleri için de tanımlanmalıdır. Basılacağı alanda laminasyon olacak ise, yine renk değişimi meydana gelecektir. Bu tür ince ayrıntılar göz önüne alınarak logo tasarımı yapılmalıdır.

Logo tasarımı, uzmanlık alanlarımızdan biridir. Firmanızın ihtiyaçlarına cevap verecek ve uzun süre kullanabileceğiniz bir logo tasarımı için farklı çalışmalar yapar ve bunu onayınıza sunarız. Değerlendirmelerden sonra, renkler, duruş, çizgiler ve bu logonun alternatif versiyonları yapılarak tekrar değerlendirmenize sunar ve son halini kurumsal kimlik dökümanına ekleriz.

 

tags: logo tasarımı, logo dizayn, amblem tasarımı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma merkezi için ürettiğimiz yapışkan notluk ve renkli ayraçlardan oluşan promosyon notluk. Kapak, 350 gr kuşe kağıda ofset basıldı ve mat laminasyon kaplandı.

Perakende satışta fark yaratmanız için tasarladığımız ve ürettiğimiz bir ürün. Aso yapışkanlı ürün askısı. Endüstriyel tasarım alanında her milimetresi düşünülerek hazırlanmış ürünler yaratıyoruz. Bu ürünümüz de bunlardan biri. Market ve mağaza gibi ürün satış noktalarında ürünlerinizi raflara asmak için kullanılan arkası yapışkanlı plastik ürün askısı, ürünlerinizin görünürlüğünü artırarak satışlarınıza katkıda bulunur. 

Perakende satış noktalarında kulpsuz poşekli ürünleri, karton kutulu veya paketli ürünleri asmak için Aso plastik yapışkanlı ürün askısı kullanmalısınız. Ürünlerinizi ayrıca bir ambalaja koymanıza gerek kalmaz. Bu nedenle ambalaj kullanımını azaltarak çevre duyarlılığınıza katkıda bulunur. Daha az ambalaj kullanarak, daha fazla görünürlük etmenizi sağlar.

Yapışkanlı ürün askısı perakende sektörüne hizmet veren tüm sektörlerde kullanılabilir. Elektronik mağazalarda sergilenmek üzere kutulu bir elektronik malzeme, küçük poşetlenmiş şekerlemeler, çikolata gofret kutuları, bebek-oyuncak reyonlarında yada aklınıza gelebilecek her ürünü asmak için kullanabilirsiniz.

Kullanımı son derece pratik olan yapışkanlı ürün askısını taşıyıcısından söküp ürüne yapıştırmanız yeterlidir. Güçlü yapışma özelliği sayesinde ürünüze sıkıca tutunur.

plastik yapışkanlı ürün askısı - hang tab

Plastik yapışkanlı ürün askısı ile ürününüzü dikey olarak sergileyebilir ve mağazanızın her yerine asabilirsiniz. Ürünlerinizin müşterileriniz tarafından farkedilmesini kolaylaştırır. Daha az bir alanda daha fazla ürün sergilemenize olanak tanır. Stoklama ve ambalaj maliyetlerinizi düşürür. Satışlarınızın artmasına katkı sağlar.

Stoklarımızda farklı ölçülerde plastik ürün askıları bulunmaktadır. Ancak ürününüze özel bir tasarım da yapabiliriz. Özel bir ölçüde yapışkanlı ürün askısı istiyorsanız bizleri aramalısınız.

 

yapiskanli plastik seffaf aski aparati

 


pvc plastik yapışkanlı ürün askısı hang tabs

 

postit

3M'in tescilli markası olan Post-it® not kağıtları, farklı ölçü ve kalınlıkta üretilmiş, kısmi yapışkanlı not kağıtlarından oluşur. Post-it® not kağıtlarıyla aklınıza gelen fikirleri not alır unutulmamak üzere göz önünde tutabilirsiniz. Post-it® not kağıtları dikkat çekicidir. Parlak canlı renklere sahiptir. Önemli bir hatırlatıcıdır. Fikirlerinize ait ayrıntıları asla unutturmaz. Ofis ve kıstasiye bölümünde en önemli tüketim ürünüdür. 450 yaprak 3M Post-it® 636B Sarı, 100 yaprak 654RBM Okyanus mavisi, 100 yaprak 654RBY olarak bulunur.

Ofisinizde, masanızda aldığınız küçük notlar kayboluyur, sonradan nereye koyduğunuzu hatırlamıyorsanız, Post-it® notluklar tam size göre. Sarı, yeşil, mavi veya farklı bir renk. Dikkat çekici özelliğiyle Post-it® iş hayatınızdaki unutkanlıklara son veriyor.

 • 76x76 mm, 450 yaprak sarı
 • 76x76 mm, 100 yaprak okyanus mavisi
 • Post-it® index. 25,4x43,18 mm, 50 yaprak mavi

3M Post-it® Çeşitleri

 • 3M Post-it® 636B Yapışkanlı Not Kağıdı 76 mm x 76 mm Sarı 450 Yaprak
 • 3M Post-it 654RBM Yapışkanlı Not Kağıdı 76 mm x 76 mm Okyanus Mavi Tonları 100 Yaprak
 • 3M Post-it 654RBY Yapışkanlı Not Kağıdı 76 mm x 76 mm Bahar Yeşil Tonları 100 Yaprak

 


Baskılı Yapışkan Not Kağıtları

Düz ve özel kesim Notluklar

 • Standart ölçülerde veya özel ölçülerde, farklı yaprak sayılarında, düz veya özel kesim baskılı yapışkan not kağıdı üretimi yapabiliriz.

Standart Ebatlar

 • 5x7,5 cm ... (5 cm tarafından yapışkanlı)
 • 7,5x7,5 cm ... (7,5 cm tarafından yapışkanlı)
 • 10x7,5 cm  ... (10 cm tarafından yapışkanlı)
 • 10x15 cm ... (10 cm tarafından yapışkanlı)
 • 30x15 cm  ... (30 cm tarafından yapışkanlı - En büyük ölçüdür.)

Standart yaprak sayıları

 • Yukarıdaki ölçülere ait yapışkan notluklar 25, 50 ve 100 yaprak olarak üretilebilir.

Ofset Baskı

 • 4 renk CMYK ya da özel pantone renklerde ofset olarak basılabilir.

Özel ebat veya yaprak sayıları

 • 30x15 cm (yapışkan kısmı 30 cm)'den küçük herhangi bir ebatta üretim yapılabilir. yaprak sayısında sınırlama bulunmamaktadır.

Özel kesim yapışkan notluklar 

 • Özel şekil verilmiş bıçaklarla kesim yapılmış yapışkan notluklardır. Oval, yuvarlak, logonuz ya da herhangi bir şekilde yapılan bu notluklar oldukça şık bir anımsatıcıdır. Özel kesim yaprak sayısı en fazla 100'dür.

Standart kağıt renkleri

 • Beyaz, pastel sarı, pastel mavi, pastel pembe, pastel yeşil. Ayrıca Canlı (Neon) sarı, neon turuncu, neon pembe veneon yeşil renklerde standart yapışkan not kağıdı renkleri bulunur.

Ayraçlar

 • Standart 5 renkli plastik ayraçlar ve özel renkli kağıtlarla üretilen ayraçlar çeşitlerinin yanısıra kapaklı ayraçlar da üretilebilir. Şuraya bakınız.

Yapışkanlı notluk setleri

 • Özel sert kapaklı veya karton kapaklı yapışkanlı notluk setleri üretimi yapabiliyoruz. Standart ölçülerin kuşe kapaklı ve sert kapaklı modelleri yapılabilir.
  • 5x7,5 cm ... (5 cm tarafından yapışkanlı)
  • 7,5x7,5 cm ... (7,5 cm tarafından yapışkanlı)
  • 10x7,5 cm  ... (10 cm tarafından yapışkanlı)
  • 10x15 cm ... (10 cm tarafından yapışkanlı)
  • 30x15 cm  ... (30 cm tarafından yapışkanlı - En büyük ölçüdür.) 
 • Sert kapaklı notluk setine bir örnek sağdadır. Diğer örneklere şuradan ulaşabilirsiniz.
 • 10,5x8 cm ve 10,5x16,5 cm kuşe kapaklı ve sert kapaklı model en çok tercih edilen ölçüdür. Ayrıca standart dışı kapaklı yapışkan notluk da yapılabilir. 

Yapışkan notluk setleri için özel projeler

 • Değişken verili yapışkan notluk imalatı;
  • Yapışkan notlukların ister bazı sayfaları, ister bütün sayfaları değişken baskılı olarak imal edebiliriz. Yapışkan kağıtların bazı sayfaların özel mesajlarınızı içermesini isteyebilirisiniz
 • Özel kutulu yapışkan notluklar;
  • Özel ürünününüzün ambalajını anımsatan kutularda yapışkan notluklar imal edilebilir. Bu ürünlerde Z tipi çekince devamlı gelen yapışkanlı notluklar kullanılmaktadır.
 • Hayallerinizi harekete geçirin ve tasarlayın, biz üretelim.
  • Magnetli, yapışkanlı notluklar, sipariş formları, alışveriş listesi ve pek çok uygulama

Örnekler, uygulamalar

pos-it

özel kesim sekilli postit

Özel kesim notluklar. Siz hayal edin biz üretelim.

özel kesim postit

Düz kesim yapışkan notluk örnekleri. Kare, dikdörtgen, kapaklı veya kapaksız farklı boylarda üretilebilir. Ayrıca bir kaç farklı boy notluk bir araya getirilerek de üretilebilir. Ayrıca değişken verili olarak da yapışkan notluk üretimi yapabiliriz.

 

sert kapaklı postit yapışkan notluk

Kapaklı yapışkan notluklarımıza ait bir örnek. 2 farklı boy yapışkan notluk ve 5 renkli ayraçtan meydana gelen bu notluk, kalın, sert kapaklı olarak üretildi. Sert kapaklı notluklar isteğe bağlı deri kapaklı olarak da üretilebilir.

Daha fazla yapışkan notluk örneği için tıklayınız.

Motorlu ya da motorsuz doğada yapılan her türlü aktivite ve spor ilgi alanımıza giriyor. Biz farklı sporları yapmaktan, ya da keyifle okumaktan hoşlananların, dünyada ve Türkiye’de 4x4 araçlar ile ilgili tüm yenilikleri takip etmek isteyenlerin dergisi.

Outdoor yaşamına, 4 çeker araçlara ve motor sporlarına ilgi duyan herkesin aradığı tüm teknik bilgileri, ilginç röportajları, farklı açılardan yapılmış tanıtımları bulabileceği bir dergi.

4x4 Freelife, bu başlıkları birleştiren Türkiye’de tek dergi.

4x4 Freelife, Aylık 4x4, Off-Road, doğa ve Motorsporları dergimizin eski sayılarını pdf olarak aşağıdaki bağlantılardan ücretsiz okuyabilirsiniz.

4x4 Freelife Dergisi
4x4 Freelife Dergisi
4x4 Freelife Dergisi
4x4 Freelife Dergisi
4x4 Freelife Dergisi
4x4 Freelife Dergisi
4x4 Freelife Dergisi
4x4 Freelife Dergisi
4x4 Freelife Dergisi
4x4 Freelife Dergisi
4x4 Freelife Dergisi
4x4 Freelife Dergisi
4x4 Freelife Dergisi
4x4 Freelife Dergisi
4x4 Freelife Dergisi
4x4 Freelife Dergisi
4x4 Freelife Dergisi
4x4 Freelife Dergisi
4x4 Freelife Dergisi
4x4 Freelife Dergisi
4x4 Freelife Dergisi
4x4 Freelife Dergisi
 
 
 

 

Biz kimiz?

Motorlu ya da motorsuz doğada yapılan her türlü aktivite ve spor ilgi alanımıza giriyor. Biz farklı sporları yapmaktan, ya da keyifle okumaktan hoşlananların, dünyada ve Türkiye’de 4x4 araçlar ile ilgili tüm yenilikleri takip etmek isteyenlerin adresiyiz.

4x4 Freelife Okurları?

Şehirde yaşıyorlar ve şehirli uğraşları var ama bu, ara ara şehirden ufak bir kaçamak yapmalarını engellemiyor. Çoğu 4x4 araç ya da hiç değilse bir SUV sahibi. Hafta içi doktor, reklamcı, idareci, modacı, mühendis, bankacı olarak etrafta tedbili kıyafet dolaşıyorlar, hafta sonu maskelerini atıp kendilerini ormanlara, dağlara, nehirlere vuruyorlar. Bu arada ne yalan söyleyelim, üstlerinin başlarının çamurlanmasına da pek aldırmıyorlar.

Yazılarımızı kimler merak eder?

4x4 aracı olup off-road yapanlar; 4x4 aracı olup da off-road yapmayanlar ama, araçtaki bunca teknik teferruat herhalde caddede araba sürmekten başka bir işlere de yarıyor olmalı diye şüphelenenler; hafta sonu çadırını, uyku tulumunu ve bisikletini kapıp şehirden kaçanlar ya da kaçmayı hayal edenler; motor sporlarını sevenler ama bu sporun uçuk kaçık versiyonlarından özellikle hoşlananlar; velhasıl bilinçaltlarında yoldan çıkma dürtüsü kıpırdaşanlar bu yazılarda kendilerini bulacaklar.

Dergimizde Neler bulacaklar?

Burada herkes merak ettiği şeylerle karşılaşacak söz. İsteyen sadece okuyup geçecek, zorlama yok. İsteyen ani bir kararla bir sonraki yarışa, organizasyona ya da geziye katılmaya yönelebilecek. Off-Road araçları hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isteyenlere, dünyada extreme sporların ne kadar extreme bir şekilde yapıldığını bilmek isteyenlere, araç gereçler, açık havada karşılaşabilecekleri binbir farklı durum ile ilgili sorusu olanlara da duyurulur: Tam yerine geldiniz.

Okuyucu Profilimiz

Genelde otomobil dergileri, genç yaş grubuna hitabetmesine rağmen 4x4Freelife genç ve 25 üstü yaş grubuna hitabetmektedir. Dolayısıyla klasik otomobil dergileri daha çok “alt ve orta” gelir grubuna hitab eder. 4x4Freelife okuyucu profilimizin %80 ila %90 arasını A plus diye adlandırdığımız üst düzey gelir seviyesine sahip okuyucular oluşturmaktadır.

 

Genel olarak okuyucu profilimizi değerlendirdiğimizde lüks segment otomobil sahipleri, 4x4 araç kullananlar, off-road sporuna ilgi duyanlar, doğayı seven ve korumaya yönelik faaliyetlerde builunan ve bu yaşayış tarzını kendilerine hobi edinmiş kesime hitabettiğimizi görüyoruz.

 

Paletli Küp Bloknot

Lojistik firması UPS için ürettiğimiz paletli küp bloknot. 8x8x8 cm ölçülerinde, ahşap paletli, yüzey ve kenarları baskılı olarak üretildi.  Sizler de paletli küp bloknot ürettirmek isterseniz bizleri arayınız.

marka tescil, marka başvurusu

Bir işletmenin hizmet ya da ürünlerinin diğer işletmelerin mal ve ürünlerinden ayıran simge ve isimlere marka olarak adlandırılır. Bu simge için başvuru yapan kişiler için escil edilmesi işlemine de Marka Tescili denmektedir.

Markalar, şekiller, logolar, sayılar, sloganlar  ya da her türlü isim olabilir. Marka tescil yapılabilmesi için marka tescili yapılacak isim yada simgenin diğer marka ve isimlerden ayrılması gerekir.

Marka Tescili Türk Patent Enstitüsüne kayıtlı resmi vekiller tarafından yapılır. Tescil süreci yaklaşık 1 yıldır. Ancak başvuru esnasında alınacak marka başvuru belgesi, bir çok işlem için yeterli olabilmektedir. Örneğin com.tr alan adı almak için marka başvuru belgesi (sonradan marka tescil belgesinin de gönderilmesi şartıyla) yeterlidir.

Marka tesciline konu olan sayı, simge yada ismin başvuru yapılmadan önce kontrolünün dikkatlice yapılması gerekir. Yanlış marka başvurusunun önüne geçmek, zamandan tasarruf ve gereksiz maliyetleri azaltmak için bu oldukça önemlidir.

Türkiye'de faaliyet gösteren tüm kurum, kuruluş ve kişiler marka sahibi olabilirler. Marka başvurusu, başvuru sahibinin vereceği belge ile anlaşmalı olduğumuz hukuk ofisleri tarafından yapılmakta ve kısa sürede sonuçlandırılmaktadır.

Marka tescil süreci, tescile konu olacak markanın tespiti ve sorgulanması ile başlar. Gerekli belgelerin temini ile online başvuru yapılır. Türk Patent Enstitüsü nceleme yapar ve markanın tescil edilebilir olup olmadığını bildirir. Daha sonra resmi marka bülteninde ilan edilerek, başvuru sahibine marka tescil belgesi gönderilir ve marka koruma altına alınmış olur.

Genel olarak süreç;

 • Başvuru 2-4 iş gününde yapılır. 
 • Türk Patent Enstitüsü 1-2 ay içinde şekilsl inceleme yapar
 • TPE 3-4 ay içinde hukuksal inceleme yapar
 • 3 ay içinde resmi marka bülteninde ilan edilir
 • sonraki 2 ay itiraz sürecidir. İtiraz olmazsa tescil gerçekleşir.

Ücretler için bizi arayabilirsiniz.

aso kurumsal reklam tasarim hizmetleri

 

Biz firmanızın tüm reklam tasarım işlerini üstlenebiliriz. Deneyimlerimizi ön koşulsuz paylaşır ve çalışmalarımızın sağlıklı çıkması için seferber oluruz.

Kurumsal kimlik çalışmanızı oluşturur, süreç içerisinde tüm reklam faliyetlerinizin kurumsal kimliğinize uygun yürütülmesini sağlarız.

Biz dilerseniz tüm tasarım işlerinizi baskıya ve uygulamaya hazır hale getirir, ürün tedarikçinize göndeririz. Dilerseniz daha fazlasını yaparız. Gerekli tüm tasarım işlerinizi hazırladıktan sonra ürünün son aşamasına kadar takip eder, imalat sürecinin doğru biçimde gerçekleşmesini sağlar ve ürün tesliminde çözümler sunarız.

Biz sizinle aynı dili konuşuruz. hedefimiz sizin konumuzla ilgili harcadığınız zamanı minimuma düşürmektir. Sizin dışınızda ama içinizde gibi çalışabiliriz.

 

Adres: Şenlikköy Mh. Ekşinar Sk No:49 B Blok D.3 Florya Bakırköy İstanbul 

Telefonlar: 
(0212) 222 38 01
(0212) 222 16 08
(0212) 221 48 92

Fax:
(0212) 220 65 80

E-mail: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Web Sitesi http://www.aso.com.tr

Çalışma Saatleri: 
Pazartesi-Cuma 9:00-18:00
Cumartesi 9:00-15:00

Vergi Dairesi: Küçükçekmece
Vergi No: 0910501718  Tic. Sicil No: 700870

Ek göndermeniz gerekiyorsa Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. email adresimizi kullanabilirsiniz. 

 

ASO E-mail Marketing
Login with your username and password below.
Username:
Password:
Take Me to:
    
     Forgot your password?
 
ASO Ajans - E-Mail marketing