Ajanda veya defter?

Takvimli ajanda mı, defter mi?

Promosyon olarak müşterilerine kalıcı ürünler vermek isteyen firlamalar, yapışkanlı notluk, ajanda, defter, kalem, çakmak, bez çanta, küp bloknot gibi ürünler yaptırırlar. Bu ürünlerde "ajanda mı, defter mi yaptırmalı" sorusu sürekli karşılaştığımız bir sorudur. 

Takvimli ajanda ve herhangi bir takvim içermeyen defterin birbirine göre avantajları vardır.

Ajandalar günlük, haftalık ve yıllık takvim içermekte, her sayfayı bir güne ayıran özel işaretlerle dizayn edilmektedirler. Kullanıcılar genel olarak her gün için bir sayfayı not tutmak için kullanırlar. Yıl sonunda ajanda kullanımı bitmiş olur ve kullanıcılar yeni bir sonraki yılın ajandasını kullanmaya başlarlar. Bu genel olarak verimsiz bir kullanım şeklidir. Ajandalarda sayfaların çoğu boş geçilmekte, yazılar tarihli sayfalar arasında yok olup bulunması zor notlar haline gelmektedir. Ajandaların tüm sayfalarının bitmeden yıl sonunda atılmış olması da kağıt israfını birlikte getirmektedir.

Ajandalara göre defter kullanımı çok daha verimli ve uzun süreli kullanımı gerektirir. Üzerinde herhangi bir tarih olmadığı için her sayfa son satırına kadar kullanılabilir. Yıl sonu diye bir kısıtlama olmadığı için bir sonraki yıl ve kapağı ve dikişi sağlam olduğu sürece daha sonraki yıllarda da kullanılabilir. Böyle kağıt ısrafı önlenmekle birlikte firmaların bir defa yaptırdıkları promosyon defterleri yıllarca dolaşımda kalır (ben hala 2008 yılına ait MasterCard markası için yaptığımız sert kapak, deri kaplama, iplik dikiş defteri kullanıyorum). 

Defter sayfaları arasına firma veya ürün tanıtım sayfaları, her sayfaya kurumsal logo veya slogan, ilk ve son sayfalara da sektöre özel bilgiler basılabilir.

Detaylı bilgi ve diğer çözümlerimiz için bizimle iletişime geçin.

ajanda baskılı defter, logo baskılı, sert kapak

Soru sor


Güvenlik kodu
Yenile

aso ajans iletişim

Bizi Arayın

Daha fazla bilgi ve siparişleriniz için telefonlarımız;

(0212) 222 3801
(0212) 222 1608
(0212) 221 4892

Ulaşım Krokisi

Teklif İsteyin

Bazı ürünlerin özel olarak fiyatlandırılması gerekiyor. Tasarım tipi, üretilecek üründe kullanılacak kağıt ya da diğer materyaller fiyatları değiştirecektir.


Bize Ulaşın
Yorum yazın

Yorum Yazın

Düşünceleriniz bizim için önemlidir. Daha önce bizimle iş yaptıysanız, ürün ve hizmetlerimizle ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın.


Yorum
 

Takip Edin

Bizi sosyal medyada takip edin. Yeni ürünler, promosyonlar ve tasarım fikirleri işletmenizin tanıtımına katkı sağlar.

Facebook | Twitter | LinkedIn  Google+ | Pinterest  | Instagram