skip to Main Content

Bardak Altlığı Üretimi – Darüşşafaka

Darüşşafaka mantar bardak altı

Darüşşafaka için ürettiğimiz 10×10 cm mantar tabanlı bardak altı. Daruşşafaka eğitim kurumları için promosyon amaçlı üretilen bardak altı, tabanı kaymaz ve sıvı emen 4 mm mantar tabanlı olarak üretildi. Kullanım sıklığı sebebiyle marka ve isim bilinirliğini yüksek düzeyde tutan mantar bardak altlıkları, uygun maliyetleri ve çevre dostu olmaları sebebiyle de tercih sebebidir.


Darüşşafaka, İstanbul’da kuruluşu 1865 yılına dayanan parasız, yatılı, karma öğretim kurumudur.

Türkiye’nin eğitim alanındaki ilk sivil toplum kuruluşu olan Darüşşafaka Cemiyeti, 1863 yılından bu yana “eğitimde fırsat eşitliği” misyonuyla varlığını sürdürüyor. “Şefkat yuvası” anlamına gelen Darüşşafaka, günümüzde babası veya annesi hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz, yetenekli çocuklarımızı on yaşındayken ailelerinden emanet alıyor; onlara uluslararası standartlarda eğitim fırsatı sunuyor ve düşünen, sorgulayan, özgüvenli, topluma karşı sorumluluklarının bilincinde lider bireyler olarak yetiştiriyor. Bugün ülkemizin dört bir yanından, sınavla seçilen 1.000’e yakın öğrenci, İstanbul Maslak’taki Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda, ortaokul 1. sınıftan liseyi bitirinceye kadar dokuz yıl süreyle tam burslu, yatılı, kolej eğitimi görüyor. Üniversiteyi kazanan mezunlarına da burs desteğini sürdürüyor.[wikipedi’den].

Mantar bardak altı

Mantar bardak altlıklarında kullanılan mantarlar mantar meşesinden üretilmektedir. Batı Akdeniz’de, Portekiz, Cezayir, İspanya, Fransa, İtalya ve Güney Afrika’nın bazı bölümlerinde yetişmektedir. Portekiz, Dünya mantar ihtiyacının %80’ini üretmektedir.

Back To Top
Ara