skip to Main Content

Backdrop etkinlikleriniz için büyük ve özel tasarımlı afişler.

Backdrop, özel etkinlikler ve duyurular için, çeşitli alanlarda, grafik tasarımı ve dijital baskısı yapılarak sergilenen, farklı ölçülerde, ayakta durabilen veya uygun yerlere asılabilen panellerdir. Konferanslar, seminerler, alışveriş merkezleri, stüdyolar, düğünler, defileler, sahne arkası ve diğer etkinlikler için mükemmel ürünlerdir. Logonuz veya mesajınızla özelleştirilmiş etkileyici bir tasarımla sergilediğinizde, markanızı, mesaj ve sloganınızın akılda kalıcılığını sağlar. 2×2 metrelik backdrop panelden birden fazla yan yana koyarak daha büyük ölçülerde bir panel elde edebilirsiniz.

Backdrop’lar nerelerde kullanılır?

Backdrop sahne arkası panel olarak adlandırılan dijital baskılı ayakta durabilen paneller bir çok farklı alanda kullanılabilir.

 • Fuarlar
 • Kongreler
 • Alışveriş merkezleri
 • Ticari alanlar
 • Seminerler
 • Sergileme alanları
 • Oteller
 • Eğlence mekanları
 • Fotoğraf stüdyoları
 • Düğün ve Kutlama alanları
  ve buna benzer bir çok alanda kullanılabilir.

Backdrop’lar geniş görsel baskı alanı ile iyi bir tanıtım ürünüdür. İzleyicilerin duygusal çekiciliğine hitap eder. Olumlu imaj oluşturacak iyi bir tasarımla sergilenir. Kullanım alanı etkileyici bir tasarım ile görsel alanda istenilen mesajı en etkili biçimde verilmesini sağlar. 2×2 metre boyutlarında birden fazla backdrop kullanılarak daha geniş bir panel elde edilebilir. kurulumu, sökülmesi ve taşınması çok kolaydır. Toplam ağırlık 5-6 kg arasındadır. Fiyatı da oldukça uygundur. Rulo yapılarak toplandıktan sonra bir sonraki sergilemeye kadar güvenle saylayabilir, defalarca kullanabilirsiniz.

Backdrop sahne arkası paneller arkası siyah ışık geçirmeyen dökme vinil üzerine yüksek kalitede dijital baskı yapılarak üretilir. Vinil branda kenarları zamanla kıvrılmaz, defalarca kullanılır. Dijital baskı kalitesi oldukça yüksektir ve canlı renklere sahiptir. Kokusuz, güvenli, doğaya ve insan sağlığına zarar vermeyen Lateks mürekkepler kullanılır. Kullanılan Boyalar UL ECOLOGO ve GREENGUARD Children & Schools(SM4) sertifikalıdır.

Fiyat bilgisi için bizi arayınız.

backdrop sahne arkası panel vinil branda banner

Fuar ve sergileme alanlarında kullanılan backdrop baskıların yüksekliği 2 metre ve genişliği 2 metredir. aynı alanda birden fazla backdrop ayrı ayrı kullanılabildiği gibi, yan yana getirilerek tek bir tasarım görüntüsü verilebilir. Daha geniş ebatlar elde edilir. Backdrop’ların tasarımını kendi ajansınıza yaptırabilir veya sizin için özel bir tasarım yapabiliriz. Ajansınıza yaptırmak isterseniz, görseller ve içerikler yüksek çözünürlüklü baskı formatında hazırlanmalıdır. Tasarım hazırlandıktan sonra baskı atölyemizde montaj işlemi 2-4 gün arası sürmektedir. Şirket toplantıları ve diğer önemli iş konferansları için özel fotoğraf arka planlarını da kullanabilirsiniz.

backdrop banner sahne arkası

Hidroser fabrikada kullanılmak üzere üretilen iş güvenliği panosu, backdrop banner.

backdrop banner sahne arkası dijital baskı

backdrop banner sahne arkası branda

Backdrop panel için sık sorulan sorular

Ne kadar büyük bir özel arka plana ihtiyacım var?

Boyut, hangi alanda gösterileceğine, tasarımınızın kapsamına, vermek istediğiniz mesaja ve arka planın önünde kaç kişinin duracağına bağlı olarak değişecektir. 1 metre genişlikten, 2 ve daha fazla yan yana yerleştirerek daha büyük paneller elde edilir. Örneğin bir seminerde logolarınızın yeraldığı bir backdrop isterseniz, logolarınız boyutuna ve sayısına göre panel ölçülerinizi ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, yüksek çözünürlüklü bir görüntü için daha geniş alanı veya herhangi bir amaç için renkli bir arka plan olarak maksimize edebilirsiniz.

Bir backdrop için ne kadar harcayacağım?

Panel boyutuna göre değişecektir. Panel tasarımını bize yaptırırsanız ilave olarak tasarım ücreti toplam fiyat eklenir. Güncel fiyatları şuradan görebilirsiniz.

Bir fotoğrafı arka plana dönüştürebilir miyim?

Evet, fonunuza bir resim basabiliriz. Üzerine logo ilave edebiliriz. Çalışma alanı kare olduğu için görselinizin en boy orantısı buna uygun olmalıdır. Örneğin yatay bir resim kare olacak şekilde yeniden kırpılır. Fotoğrafınızın 300 dpi çözünürlükte olduğundan emin olun. Aksi takdirde, yazdırıldığında uzatılmış ve pikselli görünecektir.

Backdrop nasıl kurulur?

 • Aksesuarları çantadan çıkarın ve grafiğinizle birlikte yere koyun. Grafik yere dönük olmalıdır. zemin temiz olmalıdır.
 • Mekanizma çubuğun bir ucunu alt çubuk yuvasına yerleştirin
 • Arka dikey teleskopik çubukların diğer ucunu üst orta yuvasına yerleştirin.
 • Görseli ayakta kalacak şekilde konumlandırın

 Backdrop kurulum videosu

Aşağıdaki kurulum küçük ölçü backdrop içindir. daha büyük ölçülerdeki backdrop kurulumu da buna benzer şekilde yapılır.

This Post Has 0 Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top
Ara