skip to Main Content

Bir şirketin kendisini temsil etme biçimlerinin bütününe Kurumsal Kimlik adı verilir. Şirketin kendisini temsil ederken nasıl algılanacağına yön veren aktivitelerin tamamı ise kurumsal kimlik sürecidir.

Şirket ismi, alt şirket isimleri, semboller (logo), temel harf karakterleri, tercih edilecek renkler bir şirketin görsel iletişim sistemini oluşturan temel malzemelerdir.

Kurumsal kimlik çalışması sırasında oluşturulan tasarımlar, logolar, renkler, ölçüler ve bunların kullanım yönergeleri bir rapor halinde ve size teslim edilir. Daha sonra yapacağınız baskı ve tasarım çalışmaları bu rapordaki özelliklere göre tasarlanır.


Kurumsal Kimlik nelerden oluşur?

Kurumsal kimlik çalışması içerisinde şu içerikler yeralır.

 • Logo Tasarımı
 • Kartvizit / Adres Kart / Fatura Kartı
 • Takvim çalışması
 • CD ve DVD yüzey baskı tasarımı
 • E-posta, mailing tasarılı
 • Web sitesi tasarımı
 • E-mail imza tasarımı
 • Antetli zarf tasarımı
 • Antetli kağıt tasarımı
 • Bülten / duyuru / ilan
 • Faks tasarımı
 • Rapor taslakları
 • Fatura / irsaliye tasarımı
 • Not defteri, bloknot tasarımı
 • Promosyon malzemeleri tasarımı
 • Outdoor ve indoor dijital baskılı sergileme ürünleri ve posterler

Taslaklardaki görüntü, logo v.b. objeler portal tasarımında kullanılan objelerden oluşur ve logoların kaynak kodları (source’ları) ile birlikte birer görsel öğe olarak hazırlanarak teslim edilir.

Kurumsal Kimlik oluşumu için gereksinimler nelerdir?

Markalaşma olgusu için firmanın tercih ettiği renk skalası, kullanmak istedikleri logoları, varsa font (yazı karakteri), sloganı tarafımıza sağlanmalıdır. Ya da firmanızı bize tanıtırsınız gerisini biz yaratırız, size seçenekler sunarız ve birlikte karar veririz.

Kurumsal Kimlik Ne sağlar?

İstenilen etkide bir pazarlama iletişimi için birçok yaratıcı strateji geliştirilebilir. Tanıtıma yönelik stratejinizi belirlerken unutmamanız gereken bir diğer önemli konu da, pazarlama iletişiminin bir bütün olarak ele alınması gerektiğidir. Yani, pazarlama iletişimi için sadece tek bir mecrayı kullanmak, tüketicinin şirketi doğru tanımasını engelleyecektir. Bu aşamada ele alınacak bir kurumsal kimlik çalışması, müşteri tercihlerini direk etkileyebilme becerisini sağlayacaktır. Kurumsal kimlik çalışması, marka yaratma sürecinin ilk ve en önemli adımlarından biridir.

Teknik özellikler

Kurumsal Kimlik döküman ve ürünlerinin üretimi temel olarak iki bölüme ayrılabilir;

 • İnternet ortamında (web sitesi, e-mail) kullanılacak malzemeler
 • Matbaa (antetli kağıt, zarf, karvizit, katalog, broşür, klavuz vb.) ve Serigrafi (kalem ve anahtarlık baskıları gibi promosyona yönelik) malzemeleri

Çalışmalar yeni bir logo ile yapılabileceği gibi, mevcut logonuzda iyileştirmeler yapılarak, geliştirilerek dökümanlarınıza uyarlayabiliriz. Mevcut logonuzla kartvizit, antetli. zarf, mail imzası gibi çalışmalar yapabiliriz.  Ayrıca kurumsal kimlik çalışmalarımızda halen bir internet alan adınız yoksa, com veya com.tr uzantılı alan adlarınız da ücretsiz olarak adınıza tescil ediyoruz.

kurumsal kimlik logo antetli kartvizit ve firma fatura irsaliye tasarım ve baskısı

Başarılı bir uygulama nasıl olmalıdır?

 • Farklılaşma. Günümüzün rekabetçi pazar şartlarında, markaların açık bir farklılaşmaya sahip olması gerekir. Temsil ettikleri ürünün yada hizmetin  fark edilmesi, etki bırakması ve tercih edilmesi için diğerlerinden ayrı  bir görüntü yaratması önemlidir.
 • Alaka düzeyi. Markaların, insanların dünyada önemsedikleri şeylerle bağlantı kurması gerekiyor. İşletmelerini potansiyel müşteri kitlesinde talep oluşturması için hedef kitlelerinin ihtiyaçlarını ve isteklerini anlamaları gerekir.
 • Tutarlılık. Hedef kitleleri arasında güvenilirlik sağlamak için markaların söylediklerinde ve yaptıklarında tutarlı olmaları gerekir. Mesajlar, pazarlama stratejileri, marka deneyimleri ve ürün sunumu bir arada, birbiri ile uyumlu olmalıdır.
 • Saygı. Farklılaştırılmış, alakalı ve tutarlı bir marka, hem iç hem de dış kitleleri tarafından değer verilen bir markadır. Saygınlık, bir markanın hem vaat ettiği hem de sunduğu deneyimi net bir şekilde uygulayarak kazandığı itibardır. Daha fazla detay için tıklayınız.

Tasarımlar oluşturulurken uyulması gereken bu kurallar, müşterilerinizde olumlu bir imaj oluşturacaktır.

 

logo tasarımı antetli tasarimi kurumsal kimlik tasarımı dosya tasarımı

antetli-tasarimi-zarf-tasarimi-dosya-kupa

kurumsal kimlik çalışması

Firma kurumsal kimlik tasarımı

This Post Has 54 Comments

 1. Nisan ayinda yapılacak bir uluslararası etkinlik için A dan Z ye 3 dilde teklif gonderebir misiniz. Ayrıca yeni kurulan bir şirketin kurumsal kimlik çalışmaları olacak.
  Diğer taraftan birlik statusunde uluslararası bir oluşuma için 3 dilde web sitesi.

 2. merhabalar yeni açılacak firmam için logo tasarım kurumsal kimlik tasarım web tasarım ve baskı ürünleri tasarımına ihtiyaç duyuyorum fiyat tekliflerinizi bekliyorum

 3. Yeni kuracağımız diş hekimi muayenehanesi için a’dan z’ye logo dahil bir kurumsal kimlik çalışması yaptırmak istiyorum. Bu konu ile ilgili bilgi ve fiyat bilgisi verirseniz sevinirim.

 4. Merhaba,
  Yeni kurulacak şirketim için kurumsal kimlik çalışması fiyatlarınızı öğrenebilir miyim? Logo tasarımı başta olmaz üzere, kartvizit, antetli kağıt, zarf, a4 dosya gibi tasarımlar yapılacak.

 5. Yeni açacağım firma için kurumsal kimlik çalışması fiyatı istiyorum. Bütün kurumsal çalışmaları ayrı ayrı fiyatlandırırsanız iyi olur. Logom hazır ve vektöreldir.

  1. Standart bir kurumsal kimlik paketimiz bulunmaktadır. Ancak sizin özellikle istediğiniz dökümanlar varsa, fiyatlandırma için bu bilgileri bize email ile gönderiniz.

 6. Yeni acılacak danısmanlık merkezi icin cepli dosya ve kartvizit yaptırmak istiyoruz . Fiyat bilgisi rica ederix

 7. Hazır- sanal ofis işletmesi için kurumsal çalışma ücret bilginizi edinmek istiyorum… alakanız ricamdır… hayırlı işler dilerim…

 8. Ev tekstili üzerine bir marka kurmak istiyorum. Logomu kendim düzenledim ama uygun formatta değil. Bunun düzenlenmesi ve kurumsal kimlik oluşturulması için gereken ücret nedir?

 9. Yeni açılışını yapacağımız otel projemiz için kurumsal kimlik çalışması yapmak istiyoruz bununla alakalı fiyat çalışması yaparsanız sevinirim . Mail olarak cevabınızı bekliyorum iyi çalışmalar.

 10. Yeni kuracağımız şirket için a’dan z’ye bir kurumsal kimlik çalışması yaptırmak istiyoruz logo dahil bu konu ile ilgili Bilgi verirseniz sevinirim.

  1. Logo tasarımı ve bu logonun kurumsal dökümanlarınıza uygulanmasını da içeren kurumsal kimlik çalışması fiyat bilgisi email adresinize gönderildi.

 11. Merhaba, yeni kuracağımız şirket için; logo tasarımı, iki yüzlü kartvizit tasarımı, Kurumsal kimlik çalışması
  Sosyal medya kapakları olmak üzere bir paket halinde ilgileniyoruz. Bilgi verirseniz sevinirim.

 12. Merhabalar . 4 yildizli otelimiz icin kurumsal kimlik ve logo calismasi istemekteyiz. Yazi stili ve rengimiz belli fakat kurumsal fatura zarf vs. Ve amblem calismasina ihtiyacimiz var . Fiyat ve odeme kosullari hakkinda bilgi alabilir miyiz?

 13. Hukuk büromuz için logo, kartvizit ve kurumsal kimlik tasarımı yaptırmayı düşünüyoruz. Logo için önceden düşünüp karar verdiğimiz bir şablonumuz mevcut. Fiyat bilgilendirmesinde bulunursanız sevinirim.

 14. Merhaba. Emlak ofisi açıyoruz. Gerekli tüm kurumsal kimlik doküman ve logo tasarım fiyatlarını öğrenebilir miyiz. Teşekkürler.

 15. Logo Tasarımı
  Kartvizit / Adres Kart / Fatura Kartı
  E-posta, mailing tasarılı
  Antetli zarf tasarımı
  Antetli kağıt tasarımı
  Bülten / duyuru / ilan
  Fatura / irsaliye tasarımı
  fiyatlandırabilir misiniz?

 16. Merhaba Su arıtma sistemleri ile ilgili firmamız için kurumsal kimlik ve logo çalışması için fiyat teklifi lazım.
  İlginize teşekkürler.

 17. Merhabalar inşaat şirketimiz için kurumsal kimlik tasarımı istiyoruz acaba ne kadar tutar.

 18. Yurt dışında hizmet veren şirketimiz için yeni bir logo kartvizit antetli kağıt ve fatura için tasarım hizmeti hakkında bilgi ve fiyat verebilir misiniz teşekkürler .

  1. Yurt dışında hizmet veren şirketimiz için yeni bir logo kartvizit antetli kağıt ve fatura için tasarım hizmeti hakkında bilgi ve fiyat verebilir misiniz teşekkürler .

 19. Websitesi tek sayfa olmak üzere (Under construction yazısı sadece) logo, kartvizit ve antetli kağıt yaptırmak istiyoruz. Bilgi verir misiniz?

 20. İnşaat firmamız için bir kurumsal kimlik çalışması yaptırmak istiyoruz,
  *Mevcut logo uygun değilse iyileştirilmesi,
  *Yazı karakteri seçimi,
  *Karvizit tasarımı,
  *E-posta, mailing tasarımı
  *Web sitesi tasarımı
  *Antetli zarf tasarımı
  *Antetli kağıt tasarımı
  *Fatura / irsaliye tasarımı gibi çalışmaları içeren bir kurumsal kimlik çalışması için bir fiyat teklifi gönderebilirseniz seviniriz,

 21. Diyetisyen ofisim ve satışa sunacağım sağlıklı ürünler için kurumsal kimlik, logo ve kart visit tasarımı, web sitesi tasarımı gibi hizmetleriniz ile ilgili fiyat almak istiyorum.

 22. İnşaat firmamız için bir kurumsal kimlik çalışması yaptırmak istiyoruz,
  *Mevcut logo uygun değilse iyileştirilmesi,
  *Yazı karakteri seçimi,
  *Kartvizit tasarımı,
  *E-posta, mailing tasarımı
  *Web sitesi tasarımı
  *Antetli zarf tasarımı
  *Antetli kağıt tasarımı
  *Fatura / irsaliye tasarımı gibi çalışmaları içeren bir kurumsal kimlik çalışması için bir fiyat teklifi gönderebilirseniz seviniriz.

 23. Merhabalar. Kurumsal kimlik çalışması logo tasarımı ile birlikte ne kadara mal oluyor?

 24. Yaklaşık 10 yıllık bir geçmişi olan mimarlık firmamız için bir kurumsal kimlik çalışması yaptırmak istiyoruz,
  *Mevcut logo uygun değilse iyileştirilmesi,
  *Yazı karakteri seçimi,
  *Karvizit tasarımı,
  *E-posta, mailing tasarımı
  *Web sitesi tasarımı
  *Antetli zarf tasarımı
  *Antetli kağıt tasarımı
  *Fatura / irsaliye tasarımı gibi çalışmaları içeren bir kurumsal kimlik çalışması için bir fiyat teklifi gönderebilirseniz seviniriz,
  İyi çalışmalar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top
Ara