banner04
main04
Kullan?m K?lavuzu
mail
line
ilkekran

Barkod Etiket Programı ile ilgili detaylar için tıklayınız.

BarkodEtiket , barkod programıyla ülkemizdede en az ithal yabancı programlar kadar kaliteli programların yazılabileceğini ispatlamış bulunuyor. Barkod programıyla tamamen görsel ve kolay diyazn ile etiket ve raporlar elde edebilir ve bunları çok hızlı normal hemde barkod yazıcılardan basabilirsiniz.

Windows teknolojisi ile her türlü veri dosyasından bilgi alabilen, her Windows yazıcısından istenilen boyutta resim, barkod, logo, şekil, text, data, sayaçlar (seri numaraları) içeren, adres, mal, raf, koli, fiyat gibi etiketleri tasarlamak, saklamak, hesaplamak ve istenildiğinde bastırılabilmeyi mümkün kılan çok esnek bir programdır.

Ayrıca Excel,Word, txt,dbf,Lotus,xml gibi dosyalardan veri sihirbazı veya ODBC kaynağından direkt olarak verileri alıp üzerinde değişiklikler yaparak istediğiniz barkod etiket dizaynı ile baskı yapabilirsiniz.

Gerçek WYSIWYG etiketlerin ekranınızda göründüğü gibi basılmasını garanti ederek tahmine gerek bırakmaz.

Bilgisayara veri girişi barkod yöntemi geliştirilmeden önce elle yapılmaktaydı. Ancak bu yöntem zaman alıcı ve yorucu olduğu gibi, tuş kullanımıyla veriler girildiği için yanlış yapma olasılığı yüksektir. Barkod tüm bunların ortadan kalkması için geliştirilmiş bir yöntemdir. Barkod yöntemiyle veri girişine hız ve doğruluk kazandırılmıştır.

Barkod da ince-kalın çubukların yanyana dizilmesi ile stok kodu, personel numarası, seri numarası gibi verilerin gösterilmesi sağlanır. Veri girişinde barkodlar optik okuyucular ile okunurlar. Optik okuyucular, barkod çubuklarının oluşturduğu elektronik sinyalleri algılayarak bilgisayara aktırır. Barkodların oluşturduğu bilginin ulusal ve uluslar arası düzeyde paylaşılabilmesi için evrensel standartlara gerek vardır.

Barkodun içereceği verinin barkoda nasıl yerleştirileceğini tanımlayan kurallara barkod standardı denir.Birbiri ile mal alışverişi yapan işletmeler,barkod standartları sayesinde el ve yer değiştiren malı tanır,bu malın gönderme ,teslim alma,depolama hareketlerinin oluşturduğu verileri kendilerine göre değiştirmek zorunda kalmadan paylaşabilirler.

 

bottom