Sidebar

Menü

Siz yazın biz yayınlayalım. (Kitap baskısı ve dağıtımı)

Amacımız; yazarlarımıza, kitaplarının basım, satış-dağıtım ve editoryal desteğini birlikte sunmak ve yayın dünyasına yeni yazarlar kazandırmaktır. 

Bunu nasıl gerçekleştiriyoruz? Yayıncılık alanında 15 yıllık tecrübemiz ve dağıtımlarla yaptığımız anlaşmalarımız var. Kitap baskısı ve dağıtımı konusunda piyasanın işleyişine hâkimiz. Kitabı yayınlanacak bir yazarın beklentilerini yakından biliriz.  Yazarın kitabının yayınlanma sürecinde çıkabilecek tüm aksaklıklara karşı tecrübeli ve öngörülü bir anlayışa sahibiz.


Bir eseri yaratmak, orijinal bir metin oluşturmak oldukça yoğun emek ve zaman gerektiren bir süreçtir. 

Bir de yazar, bundan sonraki aşamaları tek başına takip etmek durumunda kalırsa, deyim yerindeyse ayrı bir kitap konusu olabilecek bir süreç onu bekliyor demektir.
Bu noktada devreye giren yayınevimiz, onu bu zahmetten kurtararak tüm süreci yazar adına takip ve idare etmekten büyük zevk alacaktır. Ve yazarımız, büyük bir rahatlıkla yazacağı başka kitaplara zaman ayırmak, kafasında önceki kitabıyla ilgili yayıncı aramak, dosyasını oradan oraya taşımak ve en önemlisi yayınlanacak mı yayınlanmayacak mı sorusu olmadan, bir sonraki kitabını yaratmak için çalışmalara başlayabilecektir.
 
Kitabını yayınladığımız yazarlarımızın kitapları yayınevimizin sitesinde ve diğer tüm online kitap satış sitelerinde, artı yurtdışında satış yapan sitelerde,  Türkiye'nin en büyük dağıtım firmalarından ALFA ve anlaşmamız olan tüm dağıtımlar aracılığıyla Türkiye'deki tüm kitapçılarda ve seçkin kitap marketlerinde (D&R ve NET) satışa sunulacak, bu sayede kitaplar çok daha geniş bir mecrada satış ve tanıtım imkânı bulacaktır.
 
Kitap yayınlandığında bir basın bülteni ile tüm ilgili mercilere (internet siteleri, dağıtıcılar, zincir kitap marketler, kitap dergileri, bir çok gazeteci vb.) tanıtımı gerçekleştirilecek, ve yaklaşık 50 adet protokol olarak gönderilecek, gelen talepler doğrultusunda kitabın sevk ve tedarik süreci de bizim tarafımızdan organize edilecektir.
 
Tüm bunlar için yazarlarımızdan, dosya elimize ulaşıp anlaşma sağlandığı zamandan itibaren, kitabınızı yayınlamak için yaklaşık 30 günlük süre talep ediyoruz. Sonrasında matbaadan yeni çıkmış, pırıl pırıl bir kitap yayın dünyasında yerini almış olacaktır. Bu arada, ISBN, barkod alma gibi prosedürlerde tarafımızdan yerine getirilerek Yeşilelma Yayıncılık bünyesinde yazarımızın kitabı yayın dünyasına kazandırılmış olacaktır.
 
Kitabınızı herhangi bir yayıncıya vermeden önce lütfen detaylı bir fiyat ve yapılması gerekenler konusunda bilgi alın. Çünkü yayın dünyasında sadece ekonomik amaçlar için üreten ve yaratıcılığını geliştirmek isteyen yazarlarımızı hayal kırıklığına uğratan yayıncılar mevcut.
 

Editoryal Çalışma

 
Kitabınızı yazdınız, bir dosya haline getirdiniz. Yayınlatmak için de Yeşilelma Yayıncılık’ı tercih ettiniz. Bu noktada Yayınevimizin profesyonel desteği devreye girecek ve kitabınız editörlerimiz tarafından baskıya hazır hale getirilecek. “Ben kalemime güveniyorum, böyle bir işlem benim kitabım için gereksiz” diye düşüne bilirsiniz ama yine de bir fikir alışverişinde bulunmak en önemlisidir. 
Bugün satış rekorları kıran pek çok kitabın editoryal anlamda gözden geçirilmemesi durumunda böylesi bir ilgiyi ve satış grafiğini yakalaması pek de mümkün olmadığını siz de az çok biliyorsunuzdur. 
 

Tasarım - Mizanpaj

 
Bir kitabın görsel anlamda özenli ve dikkat çekici olması, okur ve alıcı kitlesi üzerinde olumlu etkide bulunur. Çünkü görsellik, günümüz dünyasında tüm ürünler için geçerli ve önemli bir başarı kriteridir. Siz de bir yazar olarak kitabınızı, pek çok kitabın arasında bir anda göze çarpan, alıp sayfalarını çevirme isteği uyandıran bir tasarımla ve kapakla piyasada görmek istemez misiniz? Grafikerlerimiz bu isteğinizi zevkle yerine getirecek ve kitabınız, hem yayınevimiz hem de sizin açınızdan deyim yerindeyse kitabı “parlatacak” bir tasarım ve mizanpajla raflarda yerini alacaktır.
 

Baskı 

 
Kitap editoryal aşamaları tamamlandığında baskıya hazır hale gelir ve matbaaya gönderilir. Kapak tasarımı ve baskı adedi için yazarımızın tercihleri doğrultusunda hareket ederiz. Kitabın iç dizaynı ve mizanpajı, kullanılan kâğıt, kapağın baskı kalitesi gibi teknik konularda yayın evi olarak son derece profesyonelce davranan bir matbaa ile çalışmaktayız. Yazarımızı ve kitapseverleri memnun edecek bir sonuç almak için baskı konusunda çok titizlendiğimizi özellikle vurgulamak isteriz. Yayınladığımız kitapların kalitesini hem kitapçılarda hem de bizden isteyerek görebilirsiniz.
 

Dağıtım-Satış

 
Karşılıklı diyalogla kitabınızın satış-pazarlama faaliyetlerini de üstlenebileceğimizi vurgulamak isteriz. Bu yönde Alfa dağıtım, Türkiye’nin her noktasına ve seçkin marketlerde (D&R ve NET) kitabınızın dağıtımını gerçekleştirmekte aktif rol üstlenecektir. Kitabınızın internet satışı da yurt içi ve yurt dışında tüm internet siteleri tarafından yapılacaktır.
 

Direkt iletişim: 
Arya Yayıncılık / Turan Erdem 

GSM: 0532 223 7131

Tel:    0212 222 3801
E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

 


Etiketler: kitap basma, kitap yayınlama, roman, hikaye yayınlama, öykü kitabı çıkarma, kitap çıkarma, şiir kitabı yazma, kitap kapak tasarımı, kitap kapak baskısı, yayınevi, yayıncı, arya yayıncılık, yeşil elma yayıncılık,  kitap yayımı, şiir kitabı basma, roman yayını, kitap dağıtımı, kitap satışı, öykü kitabı yayınlama, kitap kapağı tasarımı ve baskısı, yayıncılık
 
 

Sorular  

#3 Zeki özcan 26-06-2020 22:07
Kitaplarımı kağıt baskı mı yoksa elektronik baskı mı yapıyorsunuz? 400 sayfalık bir kitabın maliyeti ne olur? Depolama problemi yaşar mıyım?
---------,
Merhaba, daha fazla bilgi gerekiyor. Lütfen telefon numaralarımızla bizi arayınız.
Alıntı
#2 Elife Yurdakurban 20-08-2018 21:50
Merhaba iyi günler öncelikle rahatsiz ettiysem kusura bakmayin...benim ismim elife ve Ben yaklaşık 1 bucuk senedir Söz yaziyorum 54 Tane yazdim simdi ve Halen devam yazmak istiyorum...bu yazdigim sözlerimi bir kitap haline cevirmek istiyorum fakat kitap evleriyle baglantim hic olmadi almanyada yok gibi bişey siz bana bu konuda yardim edermisiniz lütfen veya nasil basma şirketleri bula bilirim bana tavsiyede bulunursaniz cok memnun kalicam... okudugnuz icin ve zamaniniz icin tesekür ediyorum

-------- yönetici yanıtı -----------

Merhaba, konuyla ilgili bilgi için bizi yukarıdaki telefon numaralarıyla arayabilirsiniz.
Alıntı
#1 Yeliz yeşil 20-08-2018 18:37
**********@gmail.com bana maliyeti ne olur? Hikayelerimin kopyalanmayacıiağı çalınmayacağı garantilenebilir mi?

----------------------- Yönetici yanıtı -----------------

Kitap baskı ve editoryal çalışma fiyatlandırması için daha fazla bilgi göndermelisiniz. Yukarıdaki telefon numaralarından bize erişebilirsiniz.
Alıntı

Soru sor


Güvenlik kodu
Yenile

aso ajans iletişim

Bizi Arayın

Daha fazla bilgi ve siparişleriniz için telefonlarımız;

(0212) 222 3801
(0212) 222 1608
(0212) 221 4892

Ulaşım Krokisi

Teklif İsteyin

Bazı ürünlerin özel olarak fiyatlandırılması gerekiyor. Tasarım tipi, üretilecek üründe kullanılacak kağıt ya da diğer materyaller fiyatları değiştirecektir.


Bize Ulaşın
Yorum yazın

Yorum Yazın

Düşünceleriniz bizim için önemlidir. Daha önce bizimle iş yaptıysanız, ürün ve hizmetlerimizle ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın.


Yorum
 

Takip Edin

Bizi sosyal medyada takip edin. Yeni ürünler, promosyonlar ve tasarım fikirleri işletmenizin tanıtımına katkı sağlar.

Facebook | Twitter | LinkedIn  Google+ | Pinterest  | Instagram