Skip to content

Kitap Baskısı ve Dağıtımı, Siz yazın biz yayınlayalım

Amacımız; yazarlarımıza, kitaplarının basım, satış-dağıtım ve editoryal desteğini birlikte sunmak ve yayın dünyasına yeni yazarlar kazandırmaktır.

Bunu nasıl gerçekleştiriyoruz? Yayıncılık alanında 15 yıllık tecrübemiz ve dağıtımlarla yaptığımız anlaşmalarımız var. Kitap baskısı ve dağıtımı konusunda piyasanın işleyişine hâkimiz. Kitabı yayınlanacak bir yazarın beklentilerini yakından biliriz.  Yazarın kitabının yayınlanma sürecinde çıkabilecek tüm aksaklıklara karşı tecrübeli ve öngörülü bir anlayışa sahibiz.

Bir eseri yaratmak, orijinal bir metin oluşturmak oldukça yoğun emek ve zaman gerektiren bir süreçtir.

Bir de yazar, bundan sonraki aşamaları tek başına takip etmek durumunda kalırsa, deyim yerindeyse ayrı bir kitap konusu olabilecek bir süreç onu bekliyor demektir.
Bu noktada devreye giren yayınevimiz, onu bu zahmetten kurtararak tüm süreci yazar adına takip ve idare etmekten büyük zevk alacaktır. Ve yazarımız, büyük bir rahatlıkla yazacağı başka kitaplara zaman ayırmak, kafasında önceki kitabıyla ilgili yayıncı aramak, dosyasını oradan oraya taşımak ve en önemlisi yayınlanacak mı yayınlanmayacak mı sorusu olmadan, bir sonraki kitabını yaratmak için çalışmalara başlayabilecektir.
Kitabını yayınladığımız yazarlarımızın kitapları yayınevimizin sitesinde ve diğer tüm online kitap satış sitelerinde, artı yurtdışında satış yapan sitelerde,  Türkiye’nin en büyük dağıtım firmalarından ALFA ve anlaşmamız olan tüm dağıtımlar aracılığıyla Türkiye’deki tüm kitapçılarda ve seçkin kitap marketlerinde (D&R ve NET) satışa sunulacak, bu sayede kitaplar çok daha geniş bir mecrada satış ve tanıtım imkânı bulacaktır.
Kitap yayınlandığında bir basın bülteni ile tüm ilgili mercilere (internet siteleri, dağıtıcılar, zincir kitap marketler, kitap dergileri, bir çok gazeteci vb.) tanıtımı gerçekleştirilecek, ve yaklaşık 50 adet protokol olarak gönderilecek, gelen talepler doğrultusunda kitabın sevk ve tedarik süreci de bizim tarafımızdan organize edilecektir.
Tüm bunlar için yazarlarımızdan, dosya elimize ulaşıp anlaşma sağlandığı zamandan itibaren, kitabınızı yayınlamak için yaklaşık 30 günlük süre talep ediyoruz. Sonrasında matbaadan yeni çıkmış, pırıl pırıl bir kitap yayın dünyasında yerini almış olacaktır. Bu arada, ISBN, barkod alma gibi prosedürlerde tarafımızdan yerine getirilerek Yeşilelma Yayıncılık bünyesinde yazarımızın kitabı yayın dünyasına kazandırılmış olacaktır.
Kitabınızı herhangi bir yayıncıya vermeden önce lütfen detaylı bir fiyat ve yapılması gerekenler konusunda bilgi alın. Çünkü yayın dünyasında sadece ekonomik amaçlar için üreten ve yaratıcılığını geliştirmek isteyen yazarlarımızı hayal kırıklığına uğratan yayıncılar mevcut.

Editoryal Çalışma

Kitabınızı yazdınız, bir dosya haline getirdiniz. Yayınlatmak için de Yeşilelma Yayıncılık’ı tercih ettiniz. Bu noktada Yayınevimizin profesyonel desteği devreye girecek ve kitabınız editörlerimiz tarafından baskıya hazır hale getirilecek. “Ben kalemime güveniyorum, böyle bir işlem benim kitabım için gereksiz” diye düşüne bilirsiniz ama yine de bir fikir alışverişinde bulunmak en önemlisidir.
Bugün satış rekorları kıran pek çok kitabın editoryal anlamda gözden geçirilmemesi durumunda böylesi bir ilgiyi ve satış grafiğini yakalaması pek de mümkün olmadığını siz de az çok biliyorsunuzdur.

Tasarım – Mizanpaj

Bir kitabın görsel anlamda özenli ve dikkat çekici olması, okur ve alıcı kitlesi üzerinde olumlu etkide bulunur. Çünkü görsellik, günümüz dünyasında tüm ürünler için geçerli ve önemli bir başarı kriteridir. Siz de bir yazar olarak kitabınızı, pek çok kitabın arasında bir anda göze çarpan, alıp sayfalarını çevirme isteği uyandıran bir tasarımla ve kapakla piyasada görmek istemez misiniz? Grafikerlerimiz bu isteğinizi zevkle yerine getirecek ve kitabınız, hem yayınevimiz hem de sizin açınızdan deyim yerindeyse kitabı “parlatacak” bir tasarım ve mizanpajla raflarda yerini alacaktır.

Baskı 

Kitap editoryal aşamaları tamamlandığında baskıya hazır hale gelir ve matbaaya gönderilir. Kapak tasarımı ve baskı adedi için yazarımızın tercihleri doğrultusunda hareket ederiz. Kitabın iç dizaynı ve mizanpajı, kullanılan kâğıt, kapağın baskı kalitesi gibi teknik konularda yayın evi olarak son derece profesyonelce davranan bir matbaa ile çalışmaktayız. Yazarımızı ve kitapseverleri memnun edecek bir sonuç almak için baskı konusunda çok titizlendiğimizi özellikle vurgulamak isteriz. Yayınladığımız kitapların kalitesini hem kitapçılarda hem de bizden isteyerek görebilirsiniz.

Dağıtım-Satış

Karşılıklı diyalogla kitabınızın satış-pazarlama faaliyetlerini de üstlenebileceğimizi vurgulamak isteriz. Bu yönde Alfa dağıtım, Türkiye’nin her noktasına ve seçkin marketlerde (D&R ve NET) kitabınızın dağıtımını gerçekleştirmekte aktif rol üstlenecektir. Kitabınızın internet satışı da yurt içi ve yurt dışında tüm internet siteleri tarafından yapılacaktır.

Direkt iletişim:
Arya Yayıncılık / Turan Erdem 

GSM: 0532 223 7131
Tel:    0212 222 3801
E-mail: [email protected]


Etiketler: kitap basma, kitap yayınlama, roman, hikaye yayınlama, öykü kitabı çıkarma, kitap çıkarma, şiir kitabı yazma, kitap kapak tasarımı, kitap kapak baskısı, yayınevi, yayıncı, arya yayıncılık, yeşil elma yayıncılık,  kitap yayımı, şiir kitabı basma, roman yayını, kitap dağıtımı, kitap satışı, öykü kitabı yayınlama, kitap kapağı tasarımı ve baskısı, yayıncılık

This Post Has 2 Comments

  1. Sayın İlgili,
    İlk basımını kendim yaptırdığım iki hikayeden oluşan (Radyocu ,Corona,Aşk ve Hapishane)kitabımı yakınlarıma, hastalarıma ve imza günlerinde dağıttım.2Basımını yapıp dağıtımını üstlenir misiniz,gerekli bilgileri verirseniz çok mutlu olurum.
    Saygılarımla Psikiyatrist ****

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top
Ara