skip to Main Content

Profesyonel ve Kurumsal Web Tasarım Fiyatı

Web tasarım fiyatları

Şık ve profesyonelce hazırlanmış bir web sitesi tasarımı size yeni müşteriler kazandırır.

Web sitesi yapımına karar verdikten sonra piyasa araştırması yaptığınızda, piyasada çok farklı fiyatlara web tasarımı yapan firma ve şahıslarla karşılaşacaksınız. Web tasarımının kurumsal imajınıza büyük katkılar sağlayacağı gibi kötü bir web tasarımının imajınıza zarar vereceği de açıktır.

Web tasarım fiyatı nasıl belirlenir?

Bu soru İstanbul, Beyoğlu’nda dükkan açmak istiyorum, maliyeti ne olur sorusuyla aynıdır. Issız bir sokakta, yıkılan dökülen ve önünden müşteri geçmeyen bir binada, vasat bir tasarımla dükkan açma fiyatı farklı, yine Beyoğlu İstiklal Caddesi üzerinde, kalabalık bir lokasyonda ve profesyonelce hazırlanmış şık bir dekorasyonu olan dükkan açma maliyeti farklıdır.

Web sitesi fiyatları araştırırken dikkat etmeniz gereken konulardan ilki, firmanın tasarım anlayışıdır. Grafik Tasarım görece bir kavram olduğu için birine çok iyi gelen bir tasarım bir başkasına göre çok kötü olabilmektedir. Bu anlamda firmanın daha önceki çalışmalarını inceleyerek yapacağı tasarım hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Firma referansları ve tasarımları önemlidir. Gerekiyorsa referans olarak gösterdikleri bir firmayı arayarak bunu teyid etmelisiniz.

Web sitesi tasarımınız sizinle tasarımı yapacak olan firmayı uzun yıllar birbirine bağlayacaktır. Uzun yıllar desteğe gerek duyacağınız için köklü geçmişi olan bir firmadan hizmet almanız, ileride yaşayabileceğiniz sorunları çözebilmeniz açısından önemlidir. Bir çok firmanın bu önemli kriterleri göz önüne aldan site yaptırdıkları ancak daha sonra destek alamadıkları ya da yaptırdıkları kişi veya kuruma ulaşamadıkları için tasarım yenilemesine gittikleri tecrübeyle sabittir.

Genel olarak profesyonel web sitesi tasarım fiyatları  (özel yazılımlar hariç) 750-1250 USD arasında değişir. Ortalama 1000 USD civarındaki ücretler kurumsal firmalar tarafından uygulanan ücretlerdir.   Bu fiyatlara genellikle fotoğraf lisansları, göndereceğiniz işletme bilgilerine ilave edilecek metinler, sitenin arama motoru optimizasyonu gibi fiyatlar dahil edilmektedir. Çıkabilecek sorunlar için uzun süreli teknik destek de buna dahildir.

200 usd bunun altındaki fiyatlara, amatör kişiler ve tasarımcı olmayan işletmelere web sitesi yaptırmakta mümkün. Çok ucuz fiyatlı amatör ruhlu web siteleri çok kalıcı olmamakta ya da işletmenin yaptıracağı web sitesinden bir beklentisi bulunmamaktadır. Tasarım kurallarının uygulanmadığı, optimizasyonun yapılmadığı, yavaş açılan ve sonrasında da destek alamayacağınız web sitesi tasarımları, genellikle amatör kişi veya faaliyet alanı tasarım olmayan işletmeler tarafından yapılan çalışmalardır.

Web sitesi fiyatları bu ve buna benzer bir çok kriterin bir araya gelmesi ile oluşur. Bu araştırmaları yaparken bizlerden de web sitesi tasarım fiyatı teklifi almak isterseniz bize 0212 2223801 nolu telefonumuzdan ulaşabilir yada [email protected] adresine mail atarak teklif isteyebilirsiniz.

Ayrıca web sitesi tasarımının yanısıra, alan adı ve hosting (barındırma) hizmetimizle de A’dan Z’ye anahtar teslimi hizmet sağlıyoruz.

This Post Has 0 Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top
Ara